UŽIVO sa Grbavice s meča Lige nacija: BiH - Italija 0:2

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice šestog kola Lige prvaka između Bosne i Hercegovine i Italije, koja se igra na stadionu Grbavica u Sarajevu.

FT

Nogometna A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Italije 0:2 i tako je na neslavan način okončala 2020. godinu, koja će ostati upisana kao najgora u historiji reprezentativnog bh. nogometa.

Tužno, da tužnije ne može biti...

90'+2

Još jedan minut do kraja susreta.

90'

Još tri minute do kraja. Toliko su odlučili Portugalci.

Mogao je Dias komotno i sada svirati kraj susreta.

BiH će 2020. godinu završiti bez pobjede i ostali smo bez selektora.

Duško Bajevuić napušta klupu Zmajeva.

87'

Dok čekamo kraj susreta na hladnoj Grbavici, u Poljskoj se odvija prava drama.

Poljaci su do prije dva minuta vodila sa 1:0, a onda su Nizozemci postigli dva gola i sada vode 2:1.

84'

I Itajani su mijenjali. Evani, bivša zvijezda Milana koji je na klupi zamijenio Mancinija, napravio je dvije izmjene.

Ušli su Bernardeschi i Lasagna, a izašli Belotti i Bernardi.

78'

Bajević je napravio tri izmjene.

Izašli su Kadušić, Tatar i Prevljak.

U igru su ušli Todorović, Rahmanović i Hadžić.

78'

70'

Prva izmjena u našem timu.

Izašao je Rade Krunić, koji je bio i ovoga puta jedan od boljih naših igrača.

U igru je ušao Stipe Lončar.

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL 2:0 za Italiju.

Berardi je strijelac.

Locatelli je dodao loptu iza leđa naše odbrane, a Berardi postigao gol.

65'

Još jedan žuti karton. Jopš jedan za goste.

Domenico Berardi je "požutio". Srušio je Krunića.

63'

Još jedan igrač je dobio žuti karton - zanimljivo - Italijan na klupi Azzurra.

Romagnoli je opomenut, jer je s klupe prigovarao.

Varnice sijevaju i van terena.

62'

Prvi ćut karton na utakmici. Dobio ga je Advan Kadušić.

Grub je bio naš nogometaš i zaslužio je opomenu portugalskog arbitra Diasa.

59'

Acerbi je bio u prilici, ali se mreža nije zatresla.

Pucao je pored gola.

Čekamo odgovor sada Zmajeva, jer smo u prvom dijelu naklon takvih promašaja Azzurra imali dvije prilike za postizanje gola - preko Prevljaka i Gojaka.

52'

Pjanić je sjajno izveo "slobodnjak", Saničanin je pucao, ali pored gola.

Italija i dalje vodi sa 1:0 i tim je koji će se plasirati na Finale Four iz naše grupe.

51'

Ovo bi moglo biti opasno.

Pjanić ima slobodan udarac  na 25 metara.

48'

Korner za Zmajeve.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Prva izmjena na utakmici.

Alessandro Florenzi izlazi, a Alberico Evani je odlučio da će ući Giovanni Di Lorenzo.

HT

Dias je odsvirao kraj prvog dijela.

Nije loše bilo, iako gubimo sa 0:1.

Belotti je iskoristio tu jednu zaspalost naše odbrane i zabio gol.

Mi smo imali dvije prilike preko Prevljaka i Gojaka.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

44'

Malo je pao tempo igre. Italijani su bolji, bliži su drugom golu, a naši čekaju šansu.

Evo jedne - i opet nismo imali sreće.

Čorluka je dugo "carinio" loptu i kasno je dodao do Gojaka, koji je pucao pored gola.

38'

Sada smo imali sreće. Insigne je sjajno primio loptu i pucao sa desetak metara.

Pirić se bacio, a lopta je, srećom, prošla pored lijeve stative gola našeg tima.

Ostaje 1:0, a dvije velike prilike u dva minuta.

37'

UHHHHHHHHHHHHHH, šteta ostaje 1:0 za Italiju.

Ovo jer bila najbolja prilika za BiH.

Prevljak je pucao, sa nekih pet, šest metara, Donnarumma je odbranio.

Ovo je bio čisti zicer.

Šteta, zaista šteta.

35'

Portugalski sudija Artur Soares Dias je svirao faul, a skrivio ga je Siniša Saničanin.

"Vrela" je atmosfera na stadionu - varnice sijevaju sa svihstrana među igračima - ulog je veliki za oba tima.

31'

Imali smo sreće - Belotti je ponovo bio u šansi.

I Emerson je bio blizu lopte, ali je srećom prošla pored gola.

Ostaje 1:0 za Italiju.

Čekamo na prvi pravi napad Zmajeva.

27'

Nova promjena na vrhu tabele u našoj Grupi A.

Nakon vodstva od 1:0 - Italija je prva na tabeli i ona ide na Finale Four Lige nacija.

24'

Prvi put "zaspali" u odbrani i Italijani su to odmah iskoristili.

Nova šansa za Italiju - ponovo Belotti.

Pirić sjajno brani.

21'

GOLLLLLLLLLLLLLLLLL Italija.

Jeftino smo primili gol.

Belotti je iz treće sreće zabio gol.

21'

Gojak je pokušao da prođe po lijevoj strani.

15'

U prvih 15 minuta ne stojimo loše, ni rezultatski niti na terenu.

Bilo bi dobro da osvojimo taj bod da ostanemo u "trećem šeširu", iako on kako igramo bukvalno ništa ne znači - jer je jednako nam isti i taj četvrti šešir.

11'

Drugi korner za Azzurre.

Dobro je, ostaje 0:0.

Prve kritike na Twitteru na pokušaj Belottija.

Ovo je druga njega prilika.

07'

Poljska vodi protiv Nizozemske.

Sada su oni prvi na tabeli i idu u borbu za drugog pobjednika Lige nacija.

Portugal je pobjednik prve Lige nacija, ali neće braniti trofej, jer su ih Francuzi izbacili iz utrke za odbranu trofeja.

Zmajevi, opet, love bod, da bismo ostali u utrci za treći jaskoni šešir za žrijebanje grupa za Svjetsko prvenstvo.

05'

Odlična je ovo akcija Zmajeva bila.

Rade Krunić je imao lijepu poziciju, pucao i izborio korner.

Upisali smo petu minutu i da smo prvi zaprijetili.

04

Ništa se na terenu ne dešava zanimljivo.

Uglavnom se igra na sredini terena.

01'

Počela je utakmica.

BiH prva kreće s centra.

20:42

Sada ide himna Bosne i Hercegovine.

20:40

Himna Italije.

Malo atmosfere u tweetu sa stadiona Grbavica.

20:38

Jedna zanimljivost prije početka susreta - na današnji dan prije 12 mjeseci, 18. novembra 2019. BiH je posljednji put pobijedila.

To je bilo u Vaduzu protiv Lihtenštajna, kada su Zmajevi pobijedili 3:0.

20:28

U dresu Zmajeva večeras osim nekolicine igrača nema ni prve zvijezde Edina Džeke

Dijamant ima također dijagnozu COVID-19, i već 10 dana je u izolaciji u Rimu.

Podsjetimo, Džeko je bio strijelac gola protiv Italije u prvom meču u prvom kolu, kada je bilo 1:1.

Italija - BiH - undefined

20:26

S druge strane, pomoćnik Roberta Mancinija na klupi Azzurra Alberico Evani, koji vodi tim jer je selektor u izolaciji, odredio je da Italija počne u sljedećem sastavu:

Donnarumma, Emerson, Bastoni, Acerbi, Florenzi, Barella, Jorginho, Locatelli, Insigne, Berardi, Belotti.

20:25

Nakon Ibrahima Šehića, još jedan reprezentativac Bosne i Hercegovine zbog koronavirusa neće moći nastupiti večeras protiv Italije.

Riječ je o Seadu Kolašincu koji je jutros retestiran.

Stigli rezultati tog testiranja koji pokazuju da je naš defanzivac pozitivan na koronavirus.

BiH - Italija - undefined

8:20

Ovo je posljednji meč selektora Dušana Bajevića na klupi Zmajeva.

Tražimo prvu pobjedu u 2020., pošto je u proteklih sedam susreta upisao pet poraza i dva remija.

Ovakav bilans, bez pobjede smo ostali 2002., dakle prije 18 godina, kada smo također godinu završili bez trijumfa.

U startnih 11 su: Pirić, Kadušić, Saničanin, Hadžikadunić, Ćorluka, Cimirot, Gojak, Pjanić, Tatar, Krunić i Prevljak.