Pokušaj Zajmovića odlazi pored stative gola gostiju.

Lopta je u posjedu fudbalera Bordo tima. Čeka se samo kraj na Grbavici.

87'
Željezničar - Sarajevo - undefined
85'

Ostaje bez promjene rezultata nakon centaršuta domaćih. Sarajevo na Grbavici ima prednost rezultatom 3:0.

83'
81'

Nešto više od deset minuta ostalo je do kraja utakmice na Grbavici.

77'
75'

Ahmetović je odlično ostavio loptu za Tatara koji matira nemoćnog Kjosevskog.

74'

GOOOOOOOOOOL!

Benjamin Tatar pogađa za 0:3 na Grbavici.

72'

Sada je lopta više u nogama fudbalera Sarajeva.

71'

Bit će drugi korner za Sarajevo na utakmici.

69'
68'

Nastavljena je utakmica. Igra se 68. minut, Sarajevo i dalje vodi 2:0.

67'

Golman Sarajeva Vladan Kovačević ostao je na travi. Ukazuje mu se pomoć u ovim trenucima.

65'

Željezničar će imati prvi udarac iz ugla. Odbranio se Bordo tim.

64'
62'

Nova sjajna prilika za Plave i opet je Ramović pokušao, ali je šutirao pored stative.

61'

Kapić će ući na teren umjesto Stanojevića.

61'

Fudbaleri Bordo tima tražili su jedanaesterac nakon što je Tatar srušen u šesnaestercu. Peljto se nije oglasio.

60'

Stanojević je povrijeđen u Bordo timu i morat će napustiti igru.

59'

Loš centaršut Mujezinovića. Sarajevo je prepustilo terensku inicijativu Željezničaru u drugom poluvremenu.

57'

Lopta je u posjedu fudbalera Željezničara. Mnogo bolja igra domaćih u drugih 45 minuta.

55'
54'

Udarac Hajdarevića zaustavio je Kovačević. Ostaje 2:0 za goste.

54'
52'

Odbrana Sarajeva je intervenisala ispred Ramovića. Pritisak Željezničara u drugom poluvremenu.

51'

Trenutno je kratki prekid zbog bakljade navijača Željezničara.

50'

Prečka za Željezničar. Sinan Ramović je šutirao. Plavi bolje otvorili drugo poluvrijeme.

50'

U Bordo timu žuti karton dobio je Stanojević. Prilika za domaće da centriraju.

47'

Odbrana Sarajeva izblokirala pokušaj Zajmovića ostaje 2:0 za Sarajevo.

46'

Umjesto Stevanovića na terenu je Stanić.

46'

POČELO je drugo poluvrijeme na Grbavici

20:25
20:18

Kraj prvog poluvremena na Grbavici. Sarajevo ima dva gola prednosti.

45'

Odličan udarac Rahmanovića iskosa sa desne strane odlazi pored stative gola Kjosevskog.

44'

Udarac Hebibovića s vrha šesnaesterca je izblokiran.

43'

Prekršaj za Sarajevo i nova prilika da se lopta pošalje u šesnaesterac domaćih. Ali sigurna je odbrana Plavih ovaj put.

42'
41'

Centaršut Crepulje završio je u rukama Kjosevskog. Pet minuta do kraja prvog poluvremena.

39'

Tatar je dobio žuti karton.

37'

36'

Udarac Tatara iskosa sa desne strane bez problema je zaustavio Kjosevski.

35'

Deset minuta do kraja prvog poluvremena. Golovima Lazića i Velkoskog Sarajevo vodi 2:0.

34'
33'

Prilika za Željezničar. Zajmović je šutirao, ali samo u spoljni dio mreže.

32'

Nije bilo opasnosti po gol Željezničara. Ostaje 2:0 za Sarajevo.

31'

Bit će prekršaj za Sarajevo i prilika da fudbaleri Bordo tima centriraju loptu u šesnaesterac.

30'

Mujakić je ostao ležati na travi nakon duela sa Ramovićem. Prekršaj za Bordo tim.

29'

27'

Lopta je u posjedu Bordo tima. Sarajevo još uvijek ima dva gola prednosti na stadionu Grbavica.

26'
23'

Udarac Crepulje iz velike udaljenosti. Ostaje 2:0 za goste na Grbavici.

21'
Darko Lazić - undefined

20'
16'

Sarajevo vodi 2:0. Kapiten Sarajeva Krste Velkoski je strijelac.

13'
11'

GOOOOOOOOOOOL!

Lazić je pogodio nakon gužve u šesnaestercu. Sarajevo vodi 1:0.

10'

U desetoj minuti korner za Sarajevo. Prvi korner na utakmici.

8'

Apsolutno ništa se ne dešava na Grbavici trenutno. Lopta je na sredini terena.

6'

Opasan centaršut Zajmovića odlazi pored stative gola gostiju.

6'

Igra se na sredini terena. Nema većih uzbuđenja na stadionu Grbavica.

4'

Bez problema za Kovačevića. Ostaje 0:0 na Grbavici.

3'

Slobodni udarac za Željezničar na 40-ak metara od gola Sarajeva.

2'
1'

POČELA je utakmica na stadionu Grbavica. Utakmica je počela minutom šutnje za bivšeg golmana Željezničara Čiku Radovića.

Početni udarac izveo je Abdulah Skaka - gradonačelnik Sarajeva.

19:25

Fudbaleri obje ekipe izašli su na teren.

19:24

19:22

Današnju utakmicu će suditi Irfan Peljto.

19:17
19:15

Trener Bordo ekipe Husref Musemić na jučerašnjoj press konferenciji u sarajevskoj Vijećnici kazao je da je obaveza svih na stadionu da daju svoj maksimum, te da sve prođe u najboljem redu, te da vidimo dobar fudbal.

19:12
19:10

Jučer je trener FK Željezničar Amar Osim rekao je da se gradski derbi prvi put igra na 6. april, Dan oslobođenja Sarajeva i da je puno stvari koje su simbolične.

19:07
19:05

Sarajevo je prvo na tabeli s 53 boda, šest više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski. Željezničar je na trećem mjestu s 36 osvojenih bodova, koliko ima i četvrti Široki Brijeg.

19:00

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između Željezničara i Sarajeva koji se igra u okviru 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.