Uživo iz Jerevana: Armenija - Bosna i Hercegovina 4:2

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine između Armenije i Bosne i Hercegovine.

90+4'

Goooollll. Armenija ima 4:2. Lončar je bio nespretan i loptu poslao u mreži iza Šehića. Nema ovdje vremena za više ništa lijepoga.

Kraj susreta

90+4'

90+4'

90'

Ulazimo u 90. minutu. Igrat će se još šest minute sudijske nadoknade.

87'

Airapetyan  je ponovo sjajno odbranio. Novi korner za BiH.

83'

Šta nam je Francuz uradio... Umjesto da vodimo sa 3:2, sada se borimo za bod. Istina i on je nedovoljan, jer je Finska sve dalje od nas.

77'

Novi šok.... Hambartsumyan za 3:2. Mkhitaryan je primio loptu poslao u srce našeg kaznenog prostora i ponovo je Šehić morao vaditi loptu iz mreže.

71'

Francuz nije vidio čist penal za BiH nakon prekšraja nad Džekom.

Umjesto penala, dobili smo dva žuta kartona - Džeko i Pjanić su požutjeli nakon što su protestirali.

Na usporenom snimku se vidi da je ovo penal bio.

69'

Gooooolllllll

Gojak je strijelac, sada je 2:2. Ponovo smo se vratili nakon minusa od jednog gola.

65'

Mkhitaryan će nas zaviti u crno. 2:1 za Armeniju. Ispala je naša odbrana na 16 metara, i bivši igrač Arsenala je rutinski završio akciju za novo vodstvo domaćina.

Podsjetimo, Mkhitaryan je novi saigrač našeg Džeke u Romi.

64'

Da li je bio penal za Bosnu i Hercegovinu? Duljević je tražio penal nakon igranja rukom, ali se Francuz nije oglasio.

63'

Ponovo nismo miljenici sreće. Gojak je bio sam pred golom, ali je ponovo Airapetyan odbranio. Pa, dokle više...

Ostaje 1:1.

60'

Pjanić ima šansu da sa 25 metara iz slobodnog udarca pogodi gol Armenije. No, slabo je pucao. Više od dva metra iznad gola. Ostaje 1:1.

56'

Šta se ovo dešava s našom reprezentacijom. Ne možemo povezati akciju sa tri dodavanja. Ne izgledaju Zmajevi baš najbolje.

54'

Devet minuta naši ništa ne mogu. Stisli su nas. Kruže oko gola, ali im je loša završnica. Sreća, pa je i dalje 1:1.

Naš vezni red ne može da kreira nijedan napad prema naprijed.

50'

Šehić nas je sada spasio. Domaći tim je imao sjajnu šansu, ali je Šehić majstorski odbranio.

U narednom napadu, dosta sreće za BiH. Pogriješili smo, ali domaći tim nije uspio pogoditi za 2:1.

Ostaje 1:1.

49'

Domaći su agilniji. Bolje su otvorili drugo poluvrijeme. No i dalje je 1:1.

Sijevnut će kontra. Mora.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.  Treba nam pobjeda.

45'

I Bešić je upisan u notes sudije Bastiena. Francuz je, ko prati njegove utakmice, poznat kao osoba koja u jednoj ruci drži pištaljku, a u drugoj žuti karton.

Moramo u nastavku biti oprezni, jer s igračem manje teško bismo do pobjede.

Kraj prvog dijela - Armenija 1, Bosna i Hercegovina 1.

Sa stadiona u Jerevanu, gdje igraju Armenija i BiH - undefined

42'

Drugi korner za BiH. Izveo ga Pjanić, a Džeko glavom puca pored stative.

Velika šteta da je i dalje 1.1, naši igraju zadnjih 15 minuta odlično. Iskreno mislimo, Armenija je umorna nakon teške utakmice prije tri dana protiv Italije.

Moraju pasti.

39'

Nemamo danas sreće. Bešić je sjajno izveo kontru 4 na 2, krenuo prema golu, odlično pucao, ali je poghodio golmana. Šteta, ostaje 1:1.

38'

Uhhhh... Umalo da dođemo do vodstva. na 19 metara iskosa slobodan udarac. Pjanić majstorski cilja, alo lopta pogađa mrežu, s tim da je s vanjske strane.

36'

Stisli smo ih.  Naši dugo drže loptu, Krućimo oko kaznenog prostora domćaina. Čekamo taj udarac za 2:1.

30'

Pjanić je ponovo izveo odlično slobodan udarac, loptu su domaći odbili u polje, a kada smo mislili da će naši imati priliku da iz lijepe akcije dođu do 2:1 pomoćni sudija je podigao zazavicu - neko je od naših bio u ofsajdu

26'

Morali smo ovo bolje završiti. Džeko je sjajno otvorio akciju, dodao do Bešića, a on umjesto da puca dodao je loše postavljenom Višči. Šteta - ostaje 1:1.

'23

Žestoka prva četvrtina utakmice u Jerevanu. Armenija je izvela novi korner, ali se naši dobro drže u odbrani. Mnogo bolje nego na početku susreta.

Edin Višča je dobio žuti karton.

'23

18'

Malo se igra smirila nakon što je Džeko zatresao mrežu domaćina.

Sreća je pa smo se brzo vratili, nakon šoka u trećoj minuti.

13'

GOOOOOLLLLLLL

Edin Džekooooo.... Dijamant je zatresao mrežu za 1:1. Bravo, golgeteru.

07'

Pjanić je dobro izveo slobodan udarac. Golman Armenije otišao u prazno, Bičakčić nije najbolje reagirao. Ostaje 1:0 za domaćina.

04'

Kako smo primili glup gol. Ovo se nije smjelo desiti našoj odbrani, da lopta prođe našu odbranu i da dođe do Mkhitaryana, koj ije neometan doveo domaće u vodstvo.

03'

Gooollll

Umjesto dsa vodimo 1:0, Zmajevi su primili gol. Zukanović je loše reagirao, a Mkhitaryan prevario Šehića za 1:0.

03'

Uhhhhh... Edin Džeko je na otvaranju utakmice pogodio stativu. Ovo je zaista bila velika šansa.

01'

Počela je utakmica u Jerevanu.

15:00

Večeras od 20.45 sati igraju se i preostala dva susreta u našoj grupi. Za nas vrlo važan meč između Finske i Italije  te duel Grčke i Lihtenštajna.

14:56

Himna Bosne i Hercegovine. Na tribinama se nalaze i naši navijači. Podrška Zmajevima neće izostati.

Ide i himna Armenije.

14:45

Ovako izgleda naša grupa prije mečeva 6. kola:

Rezultati by SofaScore

14:37

Zmajevima je trijumf protiv Armenije i više nego važan za nastavak cilja, a to je Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Poznat je i sastav našeg rivala.

Armenija: Airapetyan, Haroyan, Mkrtchyan, Ghazaryan, Barseghyan, K. Hovhannisyan, Ishkhanyan, Mkhitaryan, Hambartsumyan, Hovsepyan i Adamyan.