Euro 2020 / Uživo iz Jerevana: Armenija - Bosna i Hercegovina 4:2

08. 09. 2019. u 14:23:00 Radiosarajevo.ba

Shares:0

• 90+4'

Goooollll. Armenija ima 4:2. Lončar je bio nespretan i loptu poslao u mreži iza Šehića. Nema ovdje vremena za više ništa lijepoga.

Kraj susreta

• 90+4'

• 90+4'

• 90'

Ulazimo u 90. minutu. Igrat će se još šest minute sudijske nadoknade.

• 87'

Airapetyan  je ponovo sjajno odbranio. Novi korner za BiH.

• 83'

Šta nam je Francuz uradio... Umjesto da vodimo sa 3:2, sada se borimo za bod. Istina i on je nedovoljan, jer je Finska sve dalje od nas.

• 77'

Novi šok.... Hambartsumyan za 3:2. Mkhitaryan je primio loptu poslao u srce našeg kaznenog prostora i ponovo je Šehić morao vaditi loptu iz mreže.

• 71'

Francuz nije vidio čist penal za BiH nakon prekšraja nad Džekom.

Umjesto penala, dobili smo dva žuta kartona - Džeko i Pjanić su požutjeli nakon što su protestirali.

Na usporenom snimku se vidi da je ovo penal bio.

• 69'

Gooooolllllll

Gojak je strijelac, sada je 2:2. Ponovo smo se vratili nakon minusa od jednog gola.

• 65'

Mkhitaryan će nas zaviti u crno. 2:1 za Armeniju. Ispala je naša odbrana na 16 metara, i bivši igrač Arsenala je rutinski završio akciju za novo vodstvo domaćina.

Podsjetimo, Mkhitaryan je novi saigrač našeg Džeke u Romi.

• 64'

Da li je bio penal za Bosnu i Hercegovinu? Duljević je tražio penal nakon igranja rukom, ali se Francuz nije oglasio.

• 63'

Ponovo nismo miljenici sreće. Gojak je bio sam pred golom, ali je ponovo Airapetyan odbranio. Pa, dokle više...

Ostaje 1:1.

• 60'

Pjanić ima šansu da sa 25 metara iz slobodnog udarca pogodi gol Armenije. No, slabo je pucao. Više od dva metra iznad gola. Ostaje 1:1.

• 56'

Šta se ovo dešava s našom reprezentacijom. Ne možemo povezati akciju sa tri dodavanja. Ne izgledaju Zmajevi baš najbolje.

• 54'

Devet minuta naši ništa ne mogu. Stisli su nas. Kruže oko gola, ali im je loša završnica. Sreća, pa je i dalje 1:1.

Naš vezni red ne može da kreira nijedan napad prema naprijed.

• 50'

Šehić nas je sada spasio. Domaći tim je imao sjajnu šansu, ali je Šehić majstorski odbranio.

U narednom napadu, dosta sreće za BiH. Pogriješili smo, ali domaći tim nije uspio pogoditi za 2:1.

Ostaje 1:1.

• 49'

Domaći su agilniji. Bolje su otvorili drugo poluvrijeme. No i dalje je 1:1.

Sijevnut će kontra. Mora.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.  Treba nam pobjeda.

• 45'

I Bešić je upisan u notes sudije Bastiena. Francuz je, ko prati njegove utakmice, poznat kao osoba koja u jednoj ruci drži pištaljku, a u drugoj žuti karton.

Moramo u nastavku biti oprezni, jer s igračem manje teško bismo do pobjede.

Kraj prvog dijela - Armenija 1, Bosna i Hercegovina 1.

Sa stadiona u Jerevanu, gdje igraju Armenija i BiH - undefined

• 42'

Drugi korner za BiH. Izveo ga Pjanić, a Džeko glavom puca pored stative.

Velika šteta da je i dalje 1.1, naši igraju zadnjih 15 minuta odlično. Iskreno mislimo, Armenija je umorna nakon teške utakmice prije tri dana protiv Italije.

Moraju pasti.

• 39'

Nemamo danas sreće. Bešić je sjajno izveo kontru 4 na 2, krenuo prema golu, odlično pucao, ali je poghodio golmana. Šteta, ostaje 1:1.

• 38'

Uhhhh... Umalo da dođemo do vodstva. na 19 metara iskosa slobodan udarac. Pjanić majstorski cilja, alo lopta pogađa mrežu, s tim da je s vanjske strane.

• 36'

Stisli smo ih.  Naši dugo drže loptu, Krućimo oko kaznenog prostora domćaina. Čekamo taj udarac za 2:1.

• 30'

Pjanić je ponovo izveo odlično slobodan udarac, loptu su domaći odbili u polje, a kada smo mislili da će naši imati priliku da iz lijepe akcije dođu do 2:1 pomoćni sudija je podigao zazavicu - neko je od naših bio u ofsajdu

• 26'

Morali smo ovo bolje završiti. Džeko je sjajno otvorio akciju, dodao do Bešića, a on umjesto da puca dodao je loše postavljenom Višči. Šteta - ostaje 1:1.

• '23

Žestoka prva četvrtina utakmice u Jerevanu. Armenija je izvela novi korner, ali se naši dobro drže u odbrani. Mnogo bolje nego na početku susreta.

Edin Višča je dobio žuti karton.

• '23

• 18'

Malo se igra smirila nakon što je Džeko zatresao mrežu domaćina.

Sreća je pa smo se brzo vratili, nakon šoka u trećoj minuti.

• 13'

GOOOOOLLLLLLL

Edin Džekooooo.... Dijamant je zatresao mrežu za 1:1. Bravo, golgeteru.

• 07'

Pjanić je dobro izveo slobodan udarac. Golman Armenije otišao u prazno, Bičakčić nije najbolje reagirao. Ostaje 1:0 za domaćina.

• 04'

Kako smo primili glup gol. Ovo se nije smjelo desiti našoj odbrani, da lopta prođe našu odbranu i da dođe do Mkhitaryana, koj ije neometan doveo domaće u vodstvo.

• 03'

Gooollll

Umjesto dsa vodimo 1:0, Zmajevi su primili gol. Zukanović je loše reagirao, a Mkhitaryan prevario Šehića za 1:0.

• 03'

Uhhhhh... Edin Džeko je na otvaranju utakmice pogodio stativu. Ovo je zaista bila velika šansa.

• 01'

Počela je utakmica u Jerevanu.

• 15:00

Večeras od 20.45 sati igraju se i preostala dva susreta u našoj grupi. Za nas vrlo važan meč između Finske i Italije  te duel Grčke i Lihtenštajna.

• 14:56

Himna Bosne i Hercegovine. Na tribinama se nalaze i naši navijači. Podrška Zmajevima neće izostati.

Ide i himna Armenije.

• 14:45

Ovako izgleda naša grupa prije mečeva 6. kola:

Rezultati by SofaScore

• 14:37

Zmajevima je trijumf protiv Armenije i više nego važan za nastavak cilja, a to je Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Poznat je i sastav našeg rivala.

Armenija: Airapetyan, Haroyan, Mkrtchyan, Ghazaryan, Barseghyan, K. Hovhannisyan, Ishkhanyan, Mkhitaryan, Hambartsumyan, Hovsepyan i Adamyan.

• 14:33

Selektor Zmajeva Robert Prosinečki izabrao je početni sastav za ovaj susret, a u odnosu  na meč sa Lihtenštajnom Robi je napravio tri promjene u početnih 11.

Sastav BiH: Ibrahim Šehić – Darko Todorović, Ermin Bičakčić, Ervin Zukanović, Sead Kolašinac – Muhamed Bešić, Gojko Cimirot, Amer Gojak, Miralem Pjanić – Edin Višća, Edin Džeko.

• 14:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine između Armenije i Bosne i Hercegovine.

Još 30 minuta do početka susreta u Jerevanu.