EURO 2020 / Uživo iz Vaduza: Lihtenštajn - Bosna i Hercegovina 0:3

18. 11. 2019. u 20:28:00 Radiosarajevo.ba

Shares:0

• 90+2'

U ovom treutku sudija svira kraj. Zmajevi su pobijedili Lihtenštajn golovima Hodžića i Čivića.

• 90+1'

Kao što smo već i govorili, naša reprezentacija svoje prilike tražit će kroz baraž i Ligu nacija.

• 89'

Polahko se utakmica privodi kraju. Dvije minute će biti produžen ovaj meč.

• 87'

Izet Hajrović je u ofsajdu.

• 84'

Ponovo je Džeko bio u poziciji za gol, ali je Dijamant šutirao preko gola.

• 84'

Italija nastavlja da gazi Armeniju. 9:1 je za Azzure.

• 80'

Ulazimo u posljednjih 10 minuta na utakmici.

• 78'

Buchel je sada odbranio čistu situaciju Edinu Džeki za gol.

• 76'

Dino Hotić je pokušao direktno šutirati, lopta je otišla preko gola.

• 76'

Hodžić je izborio slobodan udarac iz vrlo opasne pozicije.

• 72'

Hodžić pogađa za 3:0. Dobro se Armin uvukao iza linije, iskoristio prostor, zaobišao golmana i povisio na 3:0.

• 71'

Grčka je preokrenula u Atini na 2:1.

• 70'

U igru je ušao i Edin Džeko.

• 67'

Na sredini smo drugog poluvremena, imali smo sada odličnu priliku preko Hajrovića, ali je njegov ubačaj sa strane izbačen daleko od gola Buchela.

• 66'

Svoju posljednju utakmicu za Lihtenštajn večeras je odigrao Polverino koji je sada izašao iz igre, a umjesto njega je na terenu Frommelt.

• 64'

Muhamed Bešić je ušao u igru umjesto Hajradinovića.

• 63'

I sada je morala ući u gol. Armin Hodžić pogađa za 2:0.

Rezultati by SofaScore

• 62'

Dobro čuvamo loptu za sada, i dalje napadamo gol domaćina.

• 59'

Sada je pokušao Hajrović, ali je njegov šut izblokiran, dobili smo korner.

• 57'

Eldar Ćivić postiže svoj prvi gol za Zmajeve na asistenciju Hajradinovića. Konačno smo postigli i taj gol...

• 55'

Dino Hotić, koji je večeras upisao i debi, mogao je sada da upiše i prvi gol, ali je šutirao daleko preko gola.

• 54'

Dobro sada kominujemo, ali i dalje fali jedan prodor prema naprijed.

• 51'

Grci poravnavaju na 1:1.

• 49'

Hajrović je sada pokušao, ali je njegov šut otišao pored gola.

• 48'

Armin Hodzžić šutirao je glavom preko gola nakon ubačaja Hotića.

• 48'

Sarić i Memišević su pokušali odigrati dupli pas u kaznenom prostoru domaćina, ali je lopta završila kod Buchela.

• 47'

Hajradinović je pokušao lobovati Buchela sa nekih 15-ak metara, ali je lopta otišla pored gola.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Nadamo se da će Zmajevi postići pogodak.

• 21:44

Vraćamo se na stadion u Vaduzu. Kako vidimo, oba trenera vršit će izmjene.

U našoj reprezentaciji u igru će Dino Hotić umjesto Harisa Duljevića.

U reprezentaciji Lihtenštajna umjesto Salanovića u igru ulazi Yildiz.

• 45'

Završeno je prvo poluvrijeme na stadionu u Vaduzu. Za sada samo 0:0, ali smo preko Hodžića, Hajradinovića i Duljevića imali nekoliko dobrih prilika.

• 44'

Hodžić je imao još jednu šansu iz kornera, zamalo da dođemo do vodstva...

• 43'

Sada je Hodžić imao priliku nakon dobrog ubačaja, ali je njegov pokušaj izblokiran.

• 41'

Još malo je ostalo do kraja prvog poluvremena. I dalje smo na 0:0, ali ovaj tim Zmajeva pokazuje da se zna nositi na terenu.

• 39'

Hajradinović i Duljević su zasigurno naša dva najbolja igrača na terenu.

• 37'

Duljević je odlično povukao loptu, proslijedio je do Hodžića čiji je šut Buchel odbranio, na odbijenu loptu došao je Hajradinović koji ponovo šutira preko gola.

• 36'

Italijani su poveli protiv Armenije sa 4:0. Drugi gol postigao je Immobile.

• 35'

Sa tribina stadiona u Vaduzu čuje se pjesma navijača Bosne i Hercegovine.

• 33'

Još jednom smo imali dobru priliku za gol ali je Hodžić ponovo zaustavljen.

• 31'

Dobar pokušaj Hodžića i Duljevića, prvo je Arminov šut izblokiran do Duljevića koji je šutirao pored gola.

• 29'

Treći korner za našu reprezentaciju. Hajradinović je šutirao preko gola.

• 27'

Finska je u Atini povela protiv Grčke sa 1:0.

• 25'

Bičakčić je pokušao glavom postići pogodak nakon ubačaja Hajradinovića, ali lopta odlazi pored gola.

• 23'

Na tribinama stadiona u Vaduzu možemo vidjeti i zastavu bivše Jugoslavije...

Zastava Jugoslavije - undefined

• 22'

Evo kako u ovom trenutku izgleda naša tabela...

• 18'

Hajrović je tražio igranje rukom ali sudija nije ništa svirao.

• 18'

Domaćini najviše pokušavaju preko kontri da stvore neke prilike, ali sve to dobro prati naša odbrana

• 16'

Zmajevi su ponovo blizu gola domaćina, nekako fali taj zadnji pas.

• 14'

Najbolja prilika za BiH.... Hajradinović je ubacio loptu za Hodžića, nju je odbio Buchel do Hajrovića, koji je šutirao pravo u golmana Lihtenštajna.

• 12'

Stigli smo i do prvog kornera za našu reprezentaciju.

• 11'

Pokušao je Izet Hajrović sa vrha šesnaesterca, ali je Buchel odbranio njegov pokušaj.

• 10'

Italija je povela 2:0 protiv Armenije

• 7'

Sada su pokušali i domaći, ali je Kenan Pirić izbacio tu loptu u aut.

• 6'

Hodžić je ponovo bio u prilici, Armin je probao solo prodor, ali je Mallin odlično uklizao. Nastavljamo napad....

• 4'

Probali smo ponovo preko Duljevića po lijevoj strani, ali za sada se domaći dobro brane.

• 3'

Sada je Hodžić postigao pogodak, ali su sudije ponovo dosudile ofsajd.

• 3'

Pokušao je Duljević iz velike udaljenosti, ali je njegov šut blokiran. U nastavku akcije Jajalo je napravio faul.

• 1'

Imali smo i prvu priliku, ali su sudije svirale ofsajd poziciju za Duljevića.

• 0'

Utakmica je počela. Sretno Zmajevi.

• 20:44

Večerašnji susret sudit će sudijski trio iz Turske predvođen Halisom Ozkahyaom.

• 20:40

U ovom trenutku intoniraju se himne obje reprezentacije.

• 20:35

Kao što je i najavio, selektor Robert Prosinečki je napravio veliki broj promjena u sastavu.

Tako će večeras zaigrati: Pirić, Bičakčić, Ćivić, Memišević, Mihojević, Sarić, Jajalo, Hajradinović, Duljević, Hodžić i Hajrović.

• 20:35

Prije večerašnje utakmice, pogledajmo i stanje na tabeli u našoj grupi J.

• 20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice posljednjeg kola kvalifikacija u grupi J za odlazak na EURO 2020. Zmajevi večerašnji duel igraju sa Lihtenštajnom.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice posljednjeg kola kvalifikacija u grupi J za odlazak na EURO 2020. Zmajevi večerašnji duel igraju sa Lihtenštajnom.