UŽIVO iz Torina: Italija - Bosna i Hercegovina 2:1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos kvalifikacione utakmice za odlazak na Europsko prvenstvo 2020 u Torinu, gdje danas igraju Italija i Bosna i Hercegovina.

94'

Kraj je utakmice u Torinu. Italijani su pobijedili BiH sa 2:1.

86'

Sada smo se i konačno raspali u odbrani i Italijani vode. Verratti je strijelac

84'

Ponovo su opasni Italijani, ali Šehić nas ponovo izvlači

80'

Bellotti je zamijenio Bernadeschija, a u našoj reprezentaciji Cimirot je zamijenio odličnog Gojaka.

75'

Sada je pogriješio Zukanović ali je Bičakčić spasio situaciju.

73'

Sada je tu Džeko dobio udarac u glavu, zbog čega će izaći sa terena.

70'

Još jedna prilika za Italijane, ali je ponovo naš gol spasio Šehić.

Bojan Nastić je ušao u igru umjesto Čivića.

69'

Ponovo je Insigne bio u šansi, ali se opet iskazao Šehić.

67'

Bešić i Pjanić otpočeli su kontru ali su ih Italijani zaustavili faulom

64'

Sada ponovo Italijani imaju korner. Nadamo se da neće iskoristiti kao onaj prošli

61'

Treći žuti karton za BiH, ovaj put ga je zaradio Elvis Sarić.

60'

Italijani jednostavno ne mogu da zaustave Džeku. Ponovo je Dijamant probio odbranu, proslijedio loptu na desnu stranu a Višča je izborio korner.

58'

Novi nalet Edina Džeke, odlično je šutirao naš kapiten ali je lopta otišla preko gola. Gol nam ponovo visi u zraku

57'

Brza akcija Zmajeva, Višća je šutirao ali je Sirigu to poslao u korner.

55'

Novi napad za našu reprezentaciju. Odlično smo ponovo otvorili Italijane, ali je Sarić šutirao pored gola.

51'

Još jedna šansa za Zmajeve. Čivić je pokušao da iznenadi Sirigua, koji je loptu proslijedio u stranu, a na ubačaj Džeke odlično je reagirao Čivić, ali je Chielini izbacio sa linije.

50'

Sada ponovo dobar napad naše reprezentacije ali se ispred Džeke ispriječio Sirigu

48'

Kakav gol Lorenzo Insignea. Odlično je loptu ubacio iz kornera Jorginho, a odličan volej je uhvatio Insigne.

48'

Italijani ponovo pokušavaju doći do gola, ali naša odbrana je ponovo na zadatku.

47'

Kakva šansa za Zmajeve. Odlično je ubacio Bešić ali niko od naših igrača nije zahvatio loptu.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme na Allianz stadionu u Torinu. Idemo po pobjedu Zmajevi!!!!

45'

Kraj prvog poluvremena iz snova. Bosna i Hercegovina vodi protiv Italije. Odlično su naši otvorili utakmicu, imali su mnogo prilika, a onu najbolju realizirao je naš kapiten Edin Džeko nakon majstorske akcije naših igrača.

Italijani su uzvraćali, napadali, ali su se Zmajevi odlično branili. Nadamo se da ćemo iz Torina otići sa pobjedom.

43'

Sada su dva naša igrača zaradila žute kartone. Muhamed Bešić i Čivić sada moraju biti oprezni.

42'

Novi napad Italije, Chiellini je probio odbranu, proslijiedio loptu do Bernadeschija koji je šutirao direktno u Šehića.

41'

Ibrahim Šehić brani pokušaj Italijana. Korner je izveden ali smo izblokirali pokušaj iz daljine.

40'

Da se još jednom prsijetimo majstorije naših Zmajeva.

38'

Sada se na povredu žalio Todorović, ali je stisnuo zube i nastavio dalje. Tako je, Zmaju.

38'

Sarić pravi pametan faul, igra se zaustavlja

35'

Sada uzvraćaju Italijani. Šansu je imao Chiellini, ali je siguran Šehić.

31'

Najljepša akcija naše reprezentacije rezultirala je golom Edina Džeke. Kako samo igraju Zmajevi

31'

GOOOOOOOLLLLLLL. Džekooooooooo

27'

Potpuno drugačija reprezentacija BiH u odnosu na utakmicu u Tampereu. Ponovo su pokušali Italijani, ali naša odbrana stoji čvrsto

25'

Ponovo smo odlično otvorili Italijane, ali je Bešić preambiciozno šutirao

24'

Odličnu utakmicu gledamo, naša reprezentacija ima inicijativu, gol kao da visi u zraku

23'

Odlična reakcija odbrane i brza kontra, imamo aut.

22'

Četvrti šut reprezentacije Bosne i Hercegovine stiže u 22. minutu. Gojak je ponovo otvorio odbranu, Pjanić je prebacio desno za Todorovića ali je ovaj šutirao samo u golmana Italije,

19'

Otvorili smo Italijane. Prvo je Gojak povukao loptu, Todorović je ubacio sa strane, a loptu je nešto slabije prihvatio Džeko i lopta ide pored gola.

18'

Kakva šansa Bosne i Hercegovine. Blic kontra Edina Džeke, loptu je uzeo Višća ali je loptu izbio Chielini.

16'

Vrebao je Džeko grešku odbrane na cenrtu nakon slabog dodavanja, ali je lopta otišla u aut.

15'

Kakva šansa za našu reprezentaciju. Imali smo viška na krilu ali je loptu slabo poslao Bešić. Prosinečki je bio vidno ljut.

13'

Miralem Pjanić sada je napravio jedan manji slalom kroz dvojicu igrača Italije, faulom ga je zaustavio Jorginho koji je dobio žuti karton.

13'

Uigrana akcija iz kornera, ali do lopte dolazi Šehić.

11'

Mali problemi u našoj odbrani i to je korner za Italiju

10'

Pokušali su Italijani dubokom loptom da pronađu svoje napadače, ali je Šehić siguran.

7'

Džeko je prošao pored Bonnucija, ali je igra zaustavljena zbog igranja rukom

6'

Italijani su probili po lijevoj strani, ali je loptu iz kaznenog prostora izbacio Eldar Čivić.

5'

Italijani su u naletu, ali se naša reprezentacija dobro brani.

4'

Odličan skok Eldara Čivića ali lopta odlazi pored gola.

4'
3'

Igra je zaustavljena, rukom je u šesnaestercu Italije igrao Edin Višća.

2'

Italijani su već stiglio do gola Zmajeva, na odbijenu loptu naletio je Quailaregla, ali je lopta otišla pored gola Ibrahima Šehića.

1'

Loptu su s centra izveli igrači Bosne i Hercegovine. SRETNO ZMAJEVI!!!

20:42

U toku su intoniranja himni. Prvo je intonirana himna Bosne i Hercegovine, a potom i himna domaćina koja je zapalila atmosferu na Alianz stadionu u Torinu.

20:39

Ovo je druga utakmica koju naša reprezentacija igra sa Italijom. Prvu smo odigrali smo 1996. godine, kada je naša reprezentacija golovima Salihamidžića i Bolića ostvarila pobjedu.

Golove sa te utakmice pogledajte u nastavku:

20:36

Evo kako prije večerašnjih utakmica izgleda tabela naše grupe za kvalifikacije na EURO 2020.

Italija je prva sa maksimalnim učinkom, a za njom slijede Finska, Grčka i naše reprezentacija.

Rezultati by SofaScore

20:35

Navijači nogometne reprezentacije BiH polahko pune tribinu stadiona Juventusa koja im je dodijeljena pred večerašnji meč Zmajeva sa Italijom u sklopu 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.