UŽIVO iz Bjelorusije s meča kvalifikacija za Ligu prvaka: Dynamo - Sarajevo 2:1

Twitter / FK Sarajevo

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka između bh. prvaka FK Sarajevo i bjeloruskog prvaka Dynamo Bresta.

Gol Đokanovića za 1:1

FT

Gotovo je, Dynamo je pobijedio sa 2:1.

90' + 4

Panibo je pucao, ali je golman zaostavio loptu na gol liniji.

Šteta, ovo je bila sjajna prilika za gol.

90' + 3

Bjelorusi se valjaju po terenu i kradu vrijeme.

Sve manje šansi za Sarajevo da postigne gol i do dođe do produžetaka.

90'

Još četiri minute do kraja, toliko je sudija pokazao da će se igrati nadoknade.

84'

Sarajevo je tražilo penal, al ise Kiprani nisu oglasili.

Sudija Loukas Sotiriou je pokazao da se igra nastavi.

Još šest  minuta nade za Sarajevo.

80'

Tatar je pucao, ali je lopta otišla preko gola.

Treba nam ta jedna prilika, vjerujemo da će lopta završiti u mreži i da će se ispraviti velika sudijska nepravda iz 55. minute.

S utakmice u Bjelorusiji: Dynamo Brest - Sarajevo - undefined

78'

Još 12 minuta nade za Sarajevo.

Trenutno tim s Koševa imala blagu inicijativu, ali se još čeka ta jedna prilika da se rezultat izjednači na 2:2.

Za sada je još nema.

69'

Nova šansa za Sarajevo - samo korner

Lopta je pogodila jednog igrača domaće ekipe na putu do gola i završila u mreži.

Slična akcija je u četvrtoj minuti donijela radost domaćinu, ali ovoga puta lopta nije završila u golu.

Nakon kornera ostaje 2:1 za Dynamo.

Još 20 minuta nade za Sarajevo.

67'

Novi korner za Sarajevo.

Tim s Koševa polako kreće u ofanzivu po drugi gol koji bi donio produžetke.

63'

Kovačević je ostavio Sarajevo u životu.

Odlično je odbranio jedan udarac po zemlji.

No, i dalje smo pod dojmom da je naš šampion oštećen, Ahmetović nije bio u ofsajdu.

55'

Ahmetović je zatresao mrežu domaćina, ali je sudija svirao ofsajd.

Ponovljeni snimak koji smo pogledali daje nam za pravo da su suci možda i pogriješili.

U pretkolima Lige prvaka nema VAR-a, tako da od eventualnog gledanja snimka neće biti ništa.

52'

Tatar je sam izašao pred golmana, ali nije uspio izjednačiti na 2:2.

Šteta - ovo je bila sjajna prilika.

50'

Goolllll, 2:1 vodi Dynamo.

Opet loše otvaranje duela. Slabo je reagirala naša odbrana i Bjelorusi ponovo imaju prednost od jednog gola.

48'

Naš šampion je bolje ušao u drugom poluvremenu.

Iskustvo iz prvogf dijela kada su primili rani gol, svakako nalaže dodatni oprez.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Brestu.

HT

Ko zna kakav bi rezultat bio nakon prvih 45 minuta, da naš tim nije primio rani gol već u četvrtoj minuti.

Ovih 1:1 daje nadu da se FK Sarajevo može plasirati u treće pretkolo i pored toga što se meč igra u Bjelorusiji na Dynama.

45'

Kraj prvog dijela

40'

Pogledajte gol našeg prvaka:

40'
35'

Rahmanović je mrljavio u kaznenom prostoru gosiju, okliznuo se, ali je lopta došla do Đokanovića, koji je sjajnim udarcem matirao odbranu Dynama za 1:1.

Idemo po pobjedu i proiaz u treće pretkolo.

34'

Goooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllll

Zabio je gol naš šampion - 1:1.

32'

Dupovac je pogriješio, ali je odbrana Sarajeva ispravila njegov kiks.

Ostaje 1:0 za Dynamo.

27'

Dynamo je uspio smiriti napade našeg prvaka, ali Bordo tim ne odustaje.

Sudija je sada svirao faul za naše na nekih 25 metara od gola tima iz Bresta.

20'

Sarajevo se polako budi, još jedan korner za pulene trenera Vinka Marinovića.

Ovo se moglo pretvoriti u gol, lopta je presala po gol-liniji, ali ne bi bio ni gol, jer je sudija svirao faul.

Još jedan korner - treći zaredom za FK Sarajevo.

Ništa se nije desilo.

18'

Umalo 1:1 - šteta.

Korner je Tatar odlično izveo na prvu stativu. Stvorila se gužva ispred gola Dynama, ali niko od igrača nije uspio ugurati u mrežu.

Ahmetović je jednom pucao glavom - loše.

17'

Bjelorusi mirno kombinuju na sredini terena, nakon uvodnog gola.

Tim s Koševa je tek u dva navrata prešao centar.

I konačno - korner za našeg šampiona.

Nogometaši Sarajeva na treningu prije meča u Brestu - undefined

Facebook: Nogometaši Sarajeva na treningu prije meča u Brestu

10'

Mirno se igra nakon uvodnog gola Dynama.

Čekamo odgovor Sarajeva nakon šokantnog gola na početku utakmice.

05'

Nakon udarca Milevskog lopta je od Miličevića ušla u mrežu Sarajeva.

04'

Gol, Dynamo vodi 1:0.

03'

Nogometaši Sarajeva jučer su čarter letom stigli u Brest.

Nogometaši Sarajeva stigli u Brest - undefined

01'

Odmah korner za domaćina.

No, odbrana Sarajeva otklanja opasnost.

01'

Počela je utakmica u Bjelorusiji.

19:58

Za Dynamo Brest od prve minute u današnjem meču igraju: Ignatovich, Pechenin, Kiki, Khacheridi, Yuzepchuk, Tweh Li, Kislyak, Sedko, Gordeichuk, Diallo i Milevskiy.

19:57

Tim s Koševa je u prvom pretkolu izbacio Velšane nakon pobjedu od 2:0.

Ovo je i za Dynamo drugi nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Oni su na startu nadigrali Astanu iz Kazahstana sa 6:3.

19:55

Trener Vinko Marinović odredio je sljedeći sastav FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Salčin, Miličević, Dupovac, Đokanović, Oremuš, Rahmanović, Tatar, Jukić, Ahmetović.

19:46

Utakmicu sude Kiprani predvođeni Loukasom Sotiriouom.

Asistirat će mu Charalampos Georgiou i Nikos Egglezou.

Četvrti sudija je Vasilis Dimitriou.

19:45

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka između bh. prvaka FK Sarajeva i bjeloruskog šampiona Dynamo Bresta.