Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Fudbalskog kluba Željezničar i Fudbalskog kluba Sarajevo.
90'

Četiri minute nadoknade vremena na Grbavici.

88'

Pogodak Zajmovića za 2:2.

87'

Veliku priliku propustio je Adukor. Ostaje 2:2 na Grbavici.

82'

Izmjena u Bordo timu. Umjesto Ahmetovića na teren će Handžić.

81'

Žuti karton za Stojana Vranješa u ekipi Željezničara.

78'

Na Grbavici se igra 78. minut. Fantastičan derbi gledamo. Rezultat je 2:2.

75'

Novi korner za Plave, ali i ovaj put sigurna odbrana Sarajeva.

74'

Plavi su krenuli u napad. Bit će korner za Željezničar.

73'

Blagojević je centrirao, a Zajmović pogodio glavom. Drugi pogodak Zajmovića večeras.

73'

GOOOOOOOOOOOOOOL

Željezničar je izjednačio

71'

Izmjena u Bordo timu. Umjesto Rahmanovića na teren će Cerpulja.

70'

Žuti karton u Bordo timu dobio je Pidro.

67'
66'

Umjesto Jazvića na terenu je Veselinović.

64'

Kratki prekid na Grbavici nakon bakljade Manijaka. Igrači su to vrijeme iskoristili da se osvježe.

63'

Velika prilika za Plave. Nakon centaršuta Pavića glavom pored gola šutira Krpić.

62'
FK Željezničar - FK Sarajevo - undefined
60'

Fantastična intervencija Kjosevskog nakon udarca Ahmetovića. Bit će korner za Sarajevo.

59'
58'

Sarajevo je pogodilo prečku. Pokušao je Stanojević udarcem iz daljine. U nastavku akcije Ahmetović nije precizan.

57'

Žuti karton za Pavića nakon prekršaja nad Rahmanovićem.

55'

Deset minuta igre u drugom poluvemenu Sarajevo još uvijek ima prednost rezultatom 2:1.

52'

Pokušaj Vranješa nakon ubačaja Jazvića odlazi visoko preko gola.

50'

Pet minuta igre u nastavku. Željezničar je bolje otvorio drugo poluvrijeme.

47'

Pogodak Jazvića poništen nakon prekršaja nad Kovačevićem. Ostaje 2:1 za Sarajevo.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Grbavica.

21:00

Udarac Blagojevića odlazi pored lijeve stative gola Kovačevića. KRAJ PRVOG POLUVREMENA

46'

Žuti karton dobio je Miloš Stanojević.

45'

Bit će prekršaj za Željezničar u zoni šuta.

43'
Pogodak Sarajeva za novo vodstvo:

40'

Hebibović je ubacio, Kjosevski samo odbio loptu koja dolazi do Ahmetovića. Napadač Sarajeva vraća za Rahmanovića, a veznjak Bordo tima šalje loptu u mrežu.

39'

GOOOOOOOOOOOL

Sarajevo opet vodi.

38'

Zbog povlačenja za dres žuti karton dobio je Amar Rahmanović.

37'

Pogodak koji je poništen zbog ofsajda

35'

Nešto između šuta i centaršuta Stevanovića golman Sarajeva - Kovačević bez problema hvata.

32'

Kovačević je odbio loptu, Krpić je poslao u mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

31'

Bez velikih prilika u posljednjih 5-6 minuta. Igra se većinom na sredini terena.

30'

Pola sata igre na Grbavici. Gledamo izuzetno dobru utakmicu za sada.

27'

Nova intervencija odbrane Sarajeva nakon dobrog centaršuta Blagojevića.

25'
Pogodak Željezničara:

23'

Ubačaj Pidre uhvatio je Kjosevski.

22'

Zajmović je pogodio nakon asistencije Pavića.

22'

Željezničar je izjednačio na Grbavici

21'
Pogodak Sarajeva iz 15. minute:

20'

Odbrana Sarajeva otklonila je opasnot.

19'

Bit će prekršaj za Željezničar i žuti karton za Adukora. Skraćeni korner s desne strane izvest će Blagojević.

16'

Rahmanović je centrirao, sa gol linije izbacio Pavić, a odbijenu loptu u mrežu poslao Tatar.

15'

GOOOOOOOOOOOOOL

Sarajevo vodi 1:0

14'

Loš udarac Velkoskog sa 20-ak metara. Ostaje 0:0 na Grbavici.

13'

Najbolja prilika na utakmici do sada. Nakon centaršuta, najviši u šesnaestercu Plavih je Rahmanović, ali Kjosevski izbacuje u korner

13'

Faul na 30-ak metara od gola Kjosevskog. Rodin je faulirao Rahmanovića

11'

Dobra lopta Tatara, ali odbrana Željezničara dobro interveniše ispred Rahmanovića.

9'

Nakon centaršuta Blagojevića lopta ne dolazi do Jazvića. I dalje je 0:0 na Grbavici.

8'

Korner za Plave. Odbrana Bordo tima u posljednji trenutak otklonila opasnost.

7'

6'

Željezničar je postigao pogodak, ali je odbrana Sarajeva stajala, pomoćni sudija je "mahao" ofsajd.

5'

Kovačević je u posljednji trenutak pokupio loptu ispred Jazvića na drugoj strani.

4'

Početno ispitivanje snaga na Grbavici. Dubinska lopta prema Rahmanoviću, ali nije precizan napad Bordo tima

1'

Počela je utakmica na stadionu Grbavica.

20:08

20:06
20:04

Husref Musemić odlučio se za sljedećih 11:

FK Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Dupovac, Pidro, Stanojević, Adukor, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Ahmetović.

Na klupi su: Tucaković, Bekić, Crepulja, Mustafić, Resić, Handžić, Halilović.

20:02

Poznati su i sastavi timova:

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Krpić, Blagojević, Bogićević, Zajmović, Hajdarević, Rodin, Jazvić.

Na klupi su: Fejzić, Bakrač, Arežina, A.Šehić, Šabanadžović, Veselinović, Vranješ.

20:00

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prenos utakmice petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Fudbalskog kluba Željezničar i Fudbalskog kluba Sarajevo.