UŽIVO: Finale Liga prvaka iz Lisabona: PSG - Bayern 0:1

Twitter / Liga prvaka

Nakon dugo, dugo čekanja došlo je vrijeme da se stavi tačka na sezonu 2019/20 u Ligi prvaka.

Čast da zatvore najdužu takmičarsku godinu pripala je prvacima Francuske i Njemačke, Paris Saint Germainu i Bayernu.

Finale se igra u glavom gradu Portugala, Lisabonu, a na portalu Radiosarajevo.ba možete pratiti sva dešavanja u borbi za trofej Lige prvaka iz muinuta u minut.

90+5'

Gotovo, Bayern je osvojio  Ligu prvaka

90+4'

PSG ima još jednu minutu, ali teško da će zabiti gol za produžetke.

Bayern je skoro na korak od trofeja.

90' + 3

Lewandowski je u dobroj prilici. Traži penal, sudija pokazuje da se igra nastavi.

U kontri Mbappe ima šansu - ništaaaaa

Ostaje 1:0 za Bayern. Još dva minuta.

90'

Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade..

Takvu odluku je donio sudija Orsato.

89'

Parižani nadaju, sada je Mbappe pucao prema golu, ali je golman Neuer i ovo odbranio.

Bio je ofsajd, svakako sudija ne bi priznao gol.

88'

Još dva minuta do kraja susreta, plus sudijska nadoknada.

Bayern vodi sa 1:0 i blizu je novog trofeja.

84'

Ponovo žuti - sada je Silva upisan u sudijsku bilježnicu.

Bayern će imati slobodan udarac.

Parižani se teško nose sa pritskom koji stvara njemački šampion u drugom dijelu.

Svemirsko finale u Lisabonu - undefined

81'

Novi žuti karton, ovoga puta za Neymara.

Još 10 minuta nade za Francuze.

66'

Di Maria je odlično ubacio sa strane, ali Mbappe nije uspio ugurati loptu u gol.

Ostaje 1:0 za Bayern.

Do kraja još 25 minuta.

59'

Golllllllllllllll, vodi Bayern sa 1:0

Kingsley Coman hladnokrvno je ugurao loptu u mrežu nakon sjajne timske akcije.

Njemački prvak je korak bliže novom trofeju Lige prvaka.

Gol Comana u 59. minuti za 1:0 za Bayern - undefined

56'

Još jedan žuti karton za igrače Bayerna.

Sada je Sule upisan u notes sudije. Mora biti oprezan, naredno upozorenje ga šalje u svlačionicu i na terenu neće dočekati kraj susreta.

52'

Prekid je trajao skoro minutu.

Nakon toga sudija Orsato počeo je dijeliti žute kartone.

Prvo je požutio Gnabry, a zatim Paredes.

Prve čarke na utakmici - Gnabry i Parades - undefined

50'

Prve varnice na terenu, gužva nako njednog prekršaja.

Sada će se dijeliti žuti kartoni.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme meča u Portugalu.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0.

Nadamo se da ćemo u nastavku vidjeti golove.

45'

Kraj prvog dijela u Lisabonu - 0:0

43'

Još jedan korner za Bayern, drugi po redu.

Niko nije došao do lopte.

40'

Konačno je i Bayern zaprijetio - prvi korner za njemačkog prvaka.

Trenutno je u kornerima 2:1 za Parižane.

U golovima je ništa - ništa

37'

Trenutno se ništa ne dešava.

I dalje je 0:0, gledamo odlično finale.

28'

Prvi žuti karton na utakmici.

Davies iz Bayerna je upisan u bilježnicu sudije Daniela Orsata.

22'

Velika prilika za Bayern, Lewandowski gađa stativu!

Šansa Lewandowskog - undefined

17'

Kakvu je šansu imao Neymar!!!

Ovo je morao biti gol. Izborio je samo korner.

Parižani su opasniji.

Trenutak kada je Neymar pogodio stativu - undefined

09'

Ovo je deseti duel PSG-a i Bayerna u historiji dva kluba.

Svaki put susretali su se u Ligi prvaka, osim posljednji meč kada su igrali prijateljski turnir u Aziji 2018. godine.

Zanimljivo je da Francuzi imaju jednu pobjedu više - pet, u odnosu na četiri Bavaraca.

Nikada nije bilo nertiješeno.

06'

Trenutno se ništa ne dešava, početno ispitivanje snaga na obje strane

01'

Najbolji strijelac ovogodišnjeg takmičenja u Ligi prvaka Robert Lewandovski ima priliku da nastavi teror nad protivničkim golmanima.

Vidjet ćemo da li će i večeras uspjeti u tome.

Finale Liga prvaka iz Lisabona: PSG - Bayern - undefined

21:00

Utakmica je počela tačno u 21 sat.

20:58

Ovo je prvo PSG-ovo finale Lige prvaka ujedno je i posljednja utakmica za taj klub legende i kapitena.

Fabrizio Romano, jedan od najpouzdanijih izvora za transfere, javlja da Thiago Silva mjesec dana prije 36. rođendana i nakon osam godina u PSG-u odlazi u Chelsea