Kolašinac upisao asistenciju: Arsenal slavio protiv Leicestera

Arsenal i Leicester su otvorili novu sezonu engleske Premier lige, a ako je suditi po ovoj utakmici očekuje nas pravi spektakl. Rezultat večerašnje utakmice glasio je 4:3.

Već prvih pet minuta nam je ponudilo sjajan fudbal. Lacazette je pogodio mrežu Lisica u drugoj minuti, a već u petoj je bilo 1:1 nakon što je Okazaki poravnao.

U 29. minuti Vardy donosi prvi preokret, no Arsenal je uspio poravnati do kraja prvog poluvremena preko Welbecka golom iz druge minute sudijske nadoknade.

Vardy je postigao svoj drugi pogodak u 56. minuti na asistenciju Mahreza, a dvojac je tako podsjetio na šampionsku sezonu. Činilo se da će Leicester odnijeti bodove s Emiratesa, a onda su uslijedile dvije magične minute za Arsenal.

Ramsey je poravnao u 83. minuti, a rezervista Giroud je samo dvije minute kasnije postavio konačnih 4:3.

Vrijedi istaći i odličnu partiju Seada Kolašinca, koji je asistirao za drugi gol Arsenala.