Usain Bolt počeo da trese protivničke mreže: Australce oduševio s dva gola

PrtScr / Bolt slavi prvi gol za Central Coast marinerse

Ako je suditi prema prvim utakmicama u Australiji, Usain Bolt neće biti samo atrakcija, već i pojačanje za Central Coast Marinerse.

Najbrži čovjek današnjice je u prvoj utakmici koju je počeo kao starter za australijski klub, bio dvostruki strijelac.

Osmostruki olimpijski šampion je na prijateljskom meču Marinersa protiv Macarthur South Westa, svoj prvi gol postigao u 57. minutu, kada je pored brzine, demonstrirao i precizan udarac lijevom nogom.

Deset minuta kasnije pokazao je i da se dobro snalazi kada protivnik pogriješi, pa je postigao i drugi gol.

Bolt koji je poslije Svjetskog prvenstva 2017. završio svoju karijeru u atletici, zamijenjen je u 75. minutu, a njegov tim je slavio sa 4:0.

Bolt je ranije na treninzima Borrusije Dortmund često znao postići gol, a mrežu je tresao i kao igrač norveškog Stromsgodseta, gdje je bio na probi.

Sezona u australijskoj A ligi počinje sljedećeg vikenda, a Marinersi će u prvom kolu gostovati u Brisbaneu.