UEFA Liga nacija: Reprezentacija Srbije pobijedila Crnu Goru 2:0

AA

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Crne Gore 2:0, u trećem kolu Lige nacija. Bio je ovo prvi međusobni susret dviju selekcija nakon obnove crnogorske nezavisnosti.

Pred više od deset hiljada gledalaca, u sjajnoj atmosferi i korektnom navijanju, gostujuća selekcija je zasluženo pobijedila i preuzela prvo mjestu u grupi 4, zone "C".

Srbija je povela u 18. minutu. Stojković je srušio Rodića u svom kaznenom prostoru, a siguran s bijele tačke bio je Aleksandar Mitrović. U nastavku meča Crna Gora je bolje zaigrala, ali bez prave prilike za gol.

Srbija je pobjedu ovjerila u 81. minutu, novim golom Mitrovića. U drugom meču iste grupe, Rumunija je kao gost pobijedila Litvaniju 2:1.

Nakon tri kola, Srbija je prva sa sedam bodova. Rumunija je osvojila pet, Crna Gora četiri boda, dok je posljednja Litvanija, bez bodova.

U narednom kolu, Crna Gora gostuje Litvaniji, dok je Rumunija domaćin selekciji Srbije.