Ubjedljiv poraz Zrinjskog na gostovanju u Švedskoj

Nogometaši Zrinjskog poraženi su u prvom duelu trećeg pretkola Lige Evrope u Švedskoj od ekipe Malmoa, rezultatom 3:0.

Ekipa Zrinjskog na nezgodno gostovanje došla je nošena krilima pobjede nad Utrechtom, te su se nadali da će i u Švedskoj napraviti iznenađenje.

Ipak, na kraju ispostavilo je se da je domaća ekipa na ovom meču bila je kvalitetniji protivnik.

Minuta je bila 36. kada je domaća ekipa povela, a strijelac je bio Bengtsson. Imao je Zrinjski i svoje šanse, najbolju preko Govedarice - koji je izašao sam na golmana, ali je promašio ponuđeni zicer.

U nastavku meča - još jedan gol u mreži bh. predstavnika. Asistent je bio Rosenberg, a strijelac Christiansen u 66. minuti.

Drugi gol je evidentno - dodatno rasteretio Malmo, koji je u 74. minuti završio posao. Rieks je pogodio na dodavanje Bergeta za visokih 3:0 i konačan rezultat ovog meča.