U slavljeničkoj atmosferi na Tušnju, Sloboda i Dinamo odigrali 1:1

Tuzlanski.ba / U slavljeničkoj atmosferi na Tušnju, Sloboda i Dinamo odigrali 1:1

Nogometaši Sloboda i Dinamo Zagreb su večeras na stadionu Tušanj odigrali prijateljski meč, povodom obilježavanja 100 godina postojanja tuzlanskog kluba, a na kraju je završeno neriješeno 1:1.

Prije samog početka utakmice, legende FK Sloboda su prošetale terenom, a Tušanj ih je pozdravio ovacijama.

Početni udarac je izveo Anto Raos, počasni predsjednik kluba.

Igralo se otvoreno od početka, a Sloboda je povela u 26. minuti kada je penal realizirao Edin Smajić. Lopta je pogodila Emira Dilavera u ruku, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Smajić je bio siguran za 1:0.

Isti igrač ponovo je bio strijelac, ali je ovoga puta postigao autogol. Igrala se 36. minuta susreta kada je slobodan udarac izveo Jovičević, loše je reagirao upravo Smajić i poslao loptu u svoju mrežu.

Finiš je donio nekoliko zanimljivih situacija i pred golom Dinama, ali se rezultat nije mijenjao.

Početni sastavi timova:

Sloboda: Lakić, Bekić, Muratović, Jusić, Ivetić, Pršeš, Hodžić, Bekrić, Livančić, Ristić, Smajić.

Dinamo: Zagorac, Pinto, Šitum, Dilaver, Moubandje, Leovac, Tolić, Đira, Baturina, Jovičević, Atiemwen.