Tuzla City se ne šali: U derbiju na Tušnju lider srušio Sarajevo

U derbi utakmici 9. kola Premijer lige BiH, fudbaleri Tuzla Cityja na Tušnju su savladali Sarajevo 2:1.

Utakmica je počela napadima Tuzlaka koji su već u 11. minuti poveli. U kaznenom prostoru Sarajeva Mustafić je oborio Husejinovića, a sudija Petrović je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač bio je Ubiparip koji je svojim 9. golom u sezoni doveo Tuzla City u vodstvo 1:0.

Fudbaleri Sarajeva, koje s klupe nije mogao predvoditi suspendirani trener Husref Musemić, nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol domaćina do odlaska na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Tuzla City je povećala prednost. Nakon samo 20-ak sekundi, Nermin Crnkić, fudbaler Tuzla Cityja, koji je jednu sezonu proveo na Koševu, pobjegao je odbrani Sarajeva i savladao Kovačevića za 2:0.

U sudijskom vremenu Ahmetović je samo ublažio poraz Sarajeva i pogodio za konačnih 2:1. Tako su puleni Milenka Bošnjakovića stigli do novbe pobjede kojom su se izdvojili na prvom mjestu tabele Premijer lige BiH, dok je Bordo tim zabilježio drugi uzastopni poraz u gostima.