Svjetsko klupsko prvenstvo: "Hat-trick" Garetha Balea za pobjedu Reala

Pobjedom nad japanskom Kashimom 3:1 fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Svjetskog klupskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

"Kraljevski klub" je do pobjede vodio Gareth Bale koji je postigao "hat-trick" za vodstvo Reala 3:0 na isteku 55. minuta. Prvak Azije ublažio je poraz golom Doija 12 minuta prije kraja, a utakmica je odigrana na Zayed Sport City stadionu u Abu Dhabiju.

Na putu do treće uzastopne titule svjetskog klupskog prvaka Realu će u finalnom susretu u subotu protivnik biti domaći Al-Ain koji je u utorak nakon boljeg izvođenja penala savladao favorizirani argentinski River Plate.