Stara dama u četvrtfinalu Kupa Italije, Pjanić zabio za 3:1

Na Juventus Stadiumu u Torinu odigrana je osmina finala Kupa Italije u kojem se sastala Stara dama sa Nerazzurrima.

I jedna i druga ekipa bore se za četvrtinu finala. Juventus sa željom da ne prekine niz pobjeda, a Atalanta u nadi da će nakon dvanaest poraza, ali i dvije pobjede i remija, pobijediti prvaka Italije.

Posljednji put kada su igrali, u okviru 15. kola Serie A Juventus je slavio rezultatom 3:1.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić igra od prve minute u ovoj utakmici.

U 22. minuti Juventus je poveo golom Paula Dybale kada mu je asistirao Mario Mandžukić, a već u 34. minuti Dybala uzvraća asistenciju za gol Mandžukića i vodstvo Juventusa od 2:0.

Pjanić je imao dvije dobre prilike u prvom poluvremenu kada je izvodio slobodni udarac.

Na poluvrijeme ekipa Juventusa je otišla sa vodstvom od 2:0.

U 72. minuti A. Konko zabija gol za Atalantu, a već u 75. minuti Pjanić izvodi penal za Staru damu i zabija za 3:1.

U 81. minuti Latte Lath E. zabija gol za Atalantu za rezultat za 3:2.

Pjanić napušta teren u 82. minuti i mijenja ga Leonardo Bonucci.

Utakmica je završena rezultatom 3:2 i Juventus je prošao u četvrtfinale Kupa Italije.