Srbija na korak do Lige B: Na Marakani u komšijskom derbiju savladana Crna Gora

Fudbaleri reprezentacije Srbije u petom kolu UEFA-ine Lige nacija u Ligi C dočekali su na stadionu Rajko Mitić u Beogradu reprezentaciju Crne Gore.

Srbijanci su u komšijskom derbiju uspjeli slaviti protiv Crne Gore rezultatom 2:1. Činilo se da će Srbija biti i ubjedljivija, ali je na kraju morala spašavati pobjedu.

Domaćin je do vodstva došao u 30. minuti susreta, a mrežu gostiju zatresao je Ljajić nakon asistencije Tadića.

Na 2:0 povisio je Mitrović u 32. minuti nakon asistencije Kolarova. Na 3:0 Mitrović je mogao povisiti s bijele tačke u 38. minuti utakmice, ali nije bio precizan.

Crna Gora je smanjila rezultat u 70. minuti susreta preko Mugoše nakon asistencije Kosovića.

Ostalo je do kraja 2:1 za Srbiju koja će u posljednjem kolu dočekati Litvaniju, a pobjeda joj osigurava Ligu B.