Španija teže od očekivanog slavila protiv Irana

Fudbalska reprezentacija Španije u drugom susretu drugog kola grupe B večeras je u Kazanu odmjerila snage s reprezentacijom Irana. Slavila je Španija rezultatom 1:0.

U prvih 45 minuta susreta nije bilo golova. Odlično su se Iranci branili. Španija je imala loptu u svom posjedu (81-19), deset pokušaja prema golu Beiranvanda, ali se rezultat u Kazanu nije mijenjao.

U drugom poluvremenu vijedili smo više prilika na obje strane terena. Španija je terensku inicijativu iskoristila u 54. minuti. Costa je više sretno nego spretno zatresao mrežu Iranaca.

Iran je zatresao mrežu Španije u 63. minuti susreta, ali je veliko slavlje pokvario sudija, pogodak je poništen zbog ofsajda. Do kraja su gosti mogli do izjednačenja i u 82. minuti, ali je udarac Taremia otišao preko prečke gola prvaka svijeta iz 2010. godine.

Španija i Portugal nakon dva kola u grupi B imaju po četiri boda, Iran tri, a Maroko je bez bodova.

U posljednjem kolu igraju Portugal i Iran, te Maroko i Španija.