Smije mu se cijeli svijet: Kad golman ne zna fudbalska pravila

Da nije bilo bizarne akcije u 89. minuti, utakmica Prve fudbalske lige Irske teško da bi izazvala pažnju izvan "zelenog otoka".

Igrao se 89. minut utakmice Cabinteely – Galway United, rezultat je bio 0;2, a lopta se našla u naručju golmana gostiju Tadhga Ryana. Pokušao mu je izbiti fudbaler Cabinteelyja koji je startovao grubo, ali sudija nije svirao faul.

U konfuznoj situaciji golman Tadhg Ryan je spustio loptu na zemlju (sugerirajući da mu je potrebno ukazati pomoć), a onda je ponovo uzeo u ruke.

Jasno kršenje fudbalski pravila koje se kažnjava indirektnim udarcem za protivnika. Fudbaler Cabinteelyja Luke Clucas je ekspresno izveo indirekt, dodao loptu saigraču Keithu Daltonu koji je s lakoćom zatresao praznu mrežu.

Srećom po Galway United, početnička greška golmana nije ugrozila njihovu pobjedu, a meč je završen rezultatom 1:2.