Tuzlaci upisali prve bodove: Sloboda na Tušnju slavila protiv Radnika iz Bijeljine

N. K.

Fudbaleri Slobode upisali su tri boda na otvaranju nove sezone u Premijer ligi BiH u nogometu, nakon što su na Tušnju pobijedili Radnik iz Bijeljine sa 2:1.

Imao je Radnik u Tuzli nekoliko solidnih prilika, a najbolju šansu za goste iz Bijeljine propustio je Demir Peco u 18. minutu kada je pogodio stativu.

Pet minuta kasnije Sloboda je povela autogolom Srđana Bečelića.

Toni Livančić je centrirao sa desne strane, Amer Bekić glavom proslijedio ka golu, a Bečelić u namjeri da spriječi pogodak, pogodio je vlastitu mrežu - 1:0.

Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu  Amer Bekić postiže drugi gol za Slobodu. Naime, u 60. minuti Bekić je pogodio nakon fantastičnog pasa Pršeša.

U 80. minuti prilika za Radnik, i to odlična! Đurić je traljavo šutirao iz blizine, lijevom nogom pokraj gola Slobode.

U 85. minuti Radnik smanjuje rezultat na 2:1 nakon autogola Mujagića.

Do kraja meča, stvoreno je još nekoliko poluprilika ali rezultat se nije mijenjao, tako da je Sloboda na svom Tušnju upisala prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH u nogometu.