Sjajnih 45 minuta u Sočiju: Cristiano Ronaldo postigao dva gola

Španija i Portugal u Sočiju igraju derbi susret grupe B na Mundijalu u Rusiji.

Ovaj meč je ujedno i najjača utakmica cijelog prvog kola SP-a, a već smo u prvih pola sata vidjeli dva gola, a do poluvremena pao je još jedan gol.

Portugal je poveo sa 1:0 od četvrte minute, nakon penala koji je izborio i realizirao Cristiano Ronalda.

Sjajni Portugalac minut ranije ušao je u kazneni prostor, gdje ga je srušio Nacho

Sudija Gianluca Rocchi iz Italije nije imao nikakve dileme i pokazao je na penal. Ronaldo je bez problema pogodio s bijele tačke, golman David de Gea nije imao nikakvu šansu.

Ovo je ujedno i najbrži gol u dosadašnjem dijelu prvenstva, na rasporedu je četvrti susret na SP-u.

Igrala se 24. minuta kada je Diego Costa izjednačio na 1:1. Španjolac se oslobodio čuvara, napravio nekoliko bravura u kaznenom prostoru Portugala i poslao loptu u mrežu.

Kada se očekivao kraj prvog dijela, Portugal je poveo sa 2:1. Ponovo je strijelac bio Ronaldo.

U 44. minuti, Portugalac je primio loptu na 17 metara i bez oklijevanja, iz prve, pucao prema golu Španije. Očekivalo se da golman de Gea ne bi trebalo imati problema, ali je čuvar mreže gola Španije napravio početničku grešku i dozvolio da mu lopta prođe ispod ruke i završio iza linije gola.

To je bilo dovoljno za vodstvo od 2:1, a s ovim rezultatom su igrači otišli na odmor.

Ljepši početak Mundijala nismo mogli ni zamisliti, u četiri susreta smo vidjeli čak deset golova.