Juventus remizirao na Olimpicu i osvojio sedmi uzastopni Scudetto

Odigrane su posljednje dvije utakmice 37. kola talijanske Serije A, a derbi su na stadionu Olimpico u Rimu odigrali Roma i Juventus.

U duelu naših Edina Džeke i Miralema Pjanića nije bilo golova. Roma je susret završila sa deset igrača, nakon što je u 68. minuti drugi žuti karton dobio Radja Nainggolan. Miralem Pjanić i Edin Džeko odigrali su svih 90 minuta, a Pjanić je susret završio sa žutim kartonom.

Juventus je s ovim bodom došao do svoje sedme uzastopne titule prvaka Italije.

U drugom susretu večeri Napoli je slavio na gostovanju kod Sampdorije rezultatom 2:0. Gosti su do vodstva došli u 72. minuti preko Milika, a konačnih 2:0 postavio je Albiol golom u 80. minuti.