Senzacija se desila: Zrinjski je u trećem pretkolu Europa lige

Mostarski Zrinjski je uspio napraviti senzaciju. Pobjedom nad holandskim Utrechtom rezultatom 2:1, plasirali su se u treće pretkolo Evropske lige. Plemići su u produžecima uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

U prvom poluvremenu utakmice pod Bijelim brijegom gosti su dominirali. U 45. minuti je iz slobodnog udarca za Utrecht pogodio Simon Gustafson.

U nastavku utakmice Zrinjski nije mogao kalkulirati.

Otvorena igra se isplatila u 66. minuti. Irfan Hadžić je na oduševljenje nekoliko hiljada navijača izjednačio na 1:1.

Do kraja drugog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Trenutak koji će pamtiti u Zrinjskom je 112. minuta kada je za pobjedu Mostaraca pogodio Staniša Mandić.

U prvoj utakmici rezultat je bio 1:1. Ovo je jedna od najznačajnijih pobjeda Zrinjskog koji će u trećem pretkolu igrati protiv švedskog Malmea.