Sarajke preslabe za prvakinje Engleske

Nogometašice SFK 2000 Sarajevo poražene su i u revanšu šesnaestine finala Lige prvaka protiv igračica engleskog kluba Chelsea sa 6:0, odnosno ukupnim rezultatom 11:0.

Tim iz Londona poveo je već u četvrtoj minuti, kada je pogodila Drew Spence. Na 2:0 povisila je Francesca Kirby u 31. minuti. Ujedno to je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu igračice Chelseaja nastavile su tresti mrežu SFK 2000 Sarajeva, pa je Maren Mjelde u 50. minuti iz slobodnog udarca pogodila za 3:0. Francesca Kirby je u 77. minuti utakmice dala svoj drugi pogodak. U 86. minuti Blundell je pogodila za 5:0, a konačni rezultat 6:0 postavila je Cuthbert u 90. minuti.

Nogometašice SFK 2000 Sarajevo ispale su iz Lige prvaka ali nastavljaju sa svojim utakmicama u ženskoj Premier ligi BiH i Kupu BiH.