Sampdoria srušila Juventus: Bliži se kraj dominacije "stare dame"

Nakon pobjede Rome u derbiju "vječnog grada" i novog trijumfa Napolija, 13. kolo Serije A obilježio je drugi poraz Juventusa.

"Stara dama" je upisala "nulu" na gostovanju u Genovi: Sampdoria je slavila 3:2. Nakon što je Juventus bio bolji u prvom poluvremenu, na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku furiozna igra pulena Marca Giampaola: Duvan Zapata pogađa za 1:0 u 52. minutu, Lucas Torreiro uvećava prednost (71), da bi Gianmarco Ferrari nokautirao Juve u 79. minuti (3:0).

Ipak, šampion je ublažio poraz s dva gola u sudijskom vremenu: Gonzalo Higuain i Paulo Dybala smanjili su na 3:2. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je 80 minuta u redovima Juventusa.

Rezultati 13. kola: Sampdoria – Juventus 3:2, Benevento – Sassuolo 1:2, SPAL – Fiorentina 1:1, Torino – Chievo 1:1, Udinese – Cagliari 0:1, Crotone – Genoa 0:1, Roma – Lazio 2:1, Napoli – Milan 2:1.

Tabela: Napoli 35, Juventus 31, Roma 30 (-1), Inter 30 (-1), Lazio 28 (-1), Sampdoria 26 (-1), Milan 19, Torino 18…