Salihamidžićev Bayern 29. put prvak Njemačke

Anadolija

Fudbalski klub Bayern Munchen odbranio je naslov prvaka Njemačke, nakon što je danas u posljednjem, 34. kolu Bundeslige, na Allianz Areni savladao ekipu Eintrachta iz Frankfurta sa visokih 5:1.

Kingsley Coman je pogotkom u četvrtoj minuti susreta doveo ekipu Bayerna u vodstvo. Bio je to rezultat prvog poluvremena. Na samom početku drugog poluvremena Sebastian Haller je izjednačio na 1:1.

Uslijedila je vrlo ofanzivna igra Bayerna, a golovima Davida Alabe u 53., Renata Sanchesa u 58., Francka Riberyja u 72. i Arjena Robbena u 78., Bavarci su slavili sa visokih 5:1.

Bayern je pobjedom sakupio 78 bodova, te tako osvojio sedmi uzastopni i ukupno 29. naslov prvaka Njemačke.

Bayern Munchen na tabeli prate Borussia Dortmund, Leipzig i Bayer Leverkusen.

Titula najboljeg strijelca Bundeslige pripala je poljskom reprezentativcu Robertu Lewandowskom koji je u protekloj sezoni 22 puta zatresao protivničku mrežu.

Nakon 2014., 2016. i 2018. godine, ovo je četvrta titula najboljeg strijelca Bundeslige koja je pripala Lewandowskom.