Džeko i Roma nemoćni: Napoli otišao na +5 uz pomoć Lulićevog Lazija

U derbiju 8. kola serije na rimskom Olimpicu igrali su Roma i Napoli. Gosti iz Napulja održali su stopostotan učinak i zabilježili osmu pobjedu u sezoni (1:0).

Pogodak odluke za pobjedu Napolitanaca postigao je Lorenzo Insigne u 20. minuti. Napoli je do zaslužene pobjede došao boljom igrom u prvom poluvremenu.

U nastavku je Roma nešto odlučnije napala, bilo je nekoliko šansi pred golom Reine, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Edin Džeko, kapiten bh. reprezentacije, uklopio se u prosječno izdanje svog tima, iako se mora priztnati da je bio odlično čuvan.

Pobjedom u Rimu Napoli je povećao prednost na tabeli na pet bodova nakon prvog poraza Juventusa na domaćem terenu nakon dvije godine.

Stara dama je danas poražena od Lazija 1:2 (Costa 23 – Immobile 47, 54), a Rimljane je predvodio bh. reprezentativac Senad Lulić.