Roma na krilima Džeke preokrenula protiv SPAL-a

Roma je večeras na Olimpicu ugostila fenjeraša italijanske Serije A, ekipu SPAL-a, te slavila teže od očekivanog s 3:1.

SPAL se pokazao kao i više nego žilav protivnik, a u prvom poluvremenu je imao i prednost.

Nju mu je donio robusni napadač Petagna iz penala u 44. minuti, te su tako gosti na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Ipak, Roma u nastavku uspijeva da slomi otpor odbrane SPAL-a, te je stigla do preokreta.

Prvo je u 53. minuti za poravnanje pogodio Luca Pellegrini na asistenciju Aleksandra Kolarova, da bi Edin Džeko u 66. minuti izborio penal.

Tada je odgovornost preuzeo Diego Perotti i pogodio za potpuni preokret.

Konačnih 3:1 je postavio rezervista Mkhitaryan, golom u 83. minuti. Bio je to njegov treći gol na sedam utakmica u ovoj sezoni.

Dijamanta je u 89. minuti na terenu zamijenio oporavljeni Nikola Kalinić.