Rođeni prekinuli seriju poraza: Remi Slobode i Veleža

Sloboda je danas u okviru četvrtog kola Premijer lige BiH na svom terenu dočekala ekipu Veleža.

Utakmica je završena bez golova 0:0, čime je Velež uspio prekinuti seriju od tri uzastopna poraza.

Velež je bolje otvorio meč i stvorio nekoliko prilika u prvih pola sata igre. U dva navrata prijetio je Fajić, dok je priliku imao i Brandao, no bez promjene rezultata.

Takva dinamika nastavila se i u daljem toku prvog poluvremena kada je Brandao pogodio stativu, a zatim Čosić promašio veliku šansu za Velež.

U drugom poluvremenu Sloboda je pokušala nešto agilnijom igrom okrenuti momentum na svoju stranu, a u dobroj prilici se našao Ristić u 58. minuti, ali je izborio samo korner. Nekoliko trenutaka kasnije zaprijetio je i Bekrić, no bez promjene rezultata.

Igrala se 80. minuta kada je Brandao imao šansu za Rođene, ali je šutirao pravo u golmana Slobode.

Ni do kraja susreta mreže se nisu tresle, piše sport1.