River Plate se plasirao u finale Copa Libertadoresa

Boca Juniors je u revanš susretu polufinala Copa Libertadoresa pobijedila najvećeg rivala River Plate sa 1:0, ali to nije bilo dovoljno da se plasiraju u finale, jer su gosti u prvom meču slavili sa 2:0.

Krenulo je dramatično. Boca je u 21. minuti uspjela postići pogodak preko Salvija, ali je gol poništen zbog igranja rukom Masa

Sijevalo je na sve strane, ali se rezultat mnije mijenjao do 80. minute kada je Hurtado izazvao oduševljenje domaćih navijača.

Do kraja susreta Boca je jurila i drugi gol, ali se rezultat nije mijenjao.

U finalu će izabranici Marcella Gallarda igrati sa boljim iz drugog polufinalnog meča u kojem se sastaju brazilski klubovi Flamengo i Gremio. Rezultat u prvom meču je bio 1:1.