Bajić pogodio, ali titula izmiče Basaksehiru: Siva nosi bod iz Istanbula

/ Foto: Istanbul Başakşehir
Basaksehir Edina Višće i Riada Bajića remizirao je protiv Sivasspora na svom terenu rezultatom 1:1 u 32. kolu turske Superlige i dva kola prije kraja ima isto bodova kao i Galatasray, ali i utakmicu manje od rivala iz Istanbula.

Domaćin je do vodstva došao u 14. minuti susreta. Višća je proigrao Eljera Eliu, a Holanđanin pronalazi Bajića koji trese mrežu Vurala. Basaksehir je u 38. minuti ostao sa deset igrača na terenu. Mossoro je u dvije minute dobio dva žuta kartona.

Bajić je igru napustio u 70. minuti utakmice, dok je Višća odigrao svih 90 minuta. Gosti su do izjednačenja došli u 92. minuti utakmice, a mrežu je zatresao Brazilac Robinho.

Basaksehir i Galatasaray imaju po 66 bodova na vrhu tabele, ali Galtasaray ima utakmicu manje. Slijede Fenerbahče i Bešiktaš sa 63, odnosno 62 boda.

Ekipa Fatiha Terima u nedjelju gostuje kod Akhisara.