Rezultat koji najmanje odgovara Zmajevima: Austrija savlada Sjevernu Irsku

Reprezentacija Austrije savladala je Sjevernu Irsku rezultatom 1:0 u 3. kolu Lige B – grupa 3 Lige nacija u kojoj se nalazi i naša reprezentacija.

Prvo poluvrijeme je bilo veoma slabo sa obje strane, bez pravih šansi, ali je Austrija u nastavku ipak uspjela doći do važne pobjede.

Trenutak odluke desio se u 72. minuti kada je Marko Arnautović izašao sam pred golmana gostiju i rutinskom završnicom osigurao je prve bodove Austrijancima u ovome takmičenju. Sjeverna Irska je preko Grigga u 84. minuti imala veliku šansu, ali je pogodila stativu, te je ostalo 1:0.

Iako smo se potajno nadali kiksu Austrije, čime bi došli u situaciju da eventualnom pobjedom na Grbavici protiv Sjeverne Irske osiguramo prvo mjesto u grupi, sada je vrlo izvjesno da će duel 15. novembra u Beču protiv Austrije biti ključni, a tada će nam vjerovatno odgovarati i remi.