Remi u derbiju, Ronaldo se obrukao u pobjedi Reala

U derbiju 8. kola španske La Lige, Atletico Madrid i Barcelona igrali su neriješeno 1:1.

Na prepunom Wanda Metropolitanu domaćin je poveo golom Saula u 21. minuti. U nastavku je Barca stvorila nekoliko dobrih šansi, Messi je pogodio stativu, da bi devet minuta prije kraja Luis Suarez savladao Oblaka za konačnih 1:1.

Barcelona je tako izgubila prva dva boda u šampionatu što je iskoristio Real Madrid i približio se na četiri boda zaostatka.

Kraljevski klub je teškom mukom pobijedio Getafe u gostima 2:1, a centralna figura meča bio je Cristiano Ronaldo.

Portugalski reprezentativac se najprije obrukao promašivši prazan gol s nekoliko metara, međutim iskupio se pobjedonosnim golom za Real.