Remi Danske i Australije u Samari

Fudbalska reprezentacija Danske u prvom susretu drugog kola grupe C danas je na stadionu Cosmos Arena u Samari odmjerila snage s reprezentacijom Australije. Susret je završen rezultatom 1:1.

Danci su poveli u sedmoj minuti susreta. Jorgensen je odlično ostavio loptu za Eriksena, a fudbaler Tottenhama silovitm udarcem savladao je Ryana.

Australija se vratila u utakmicu u finišu prvog poluvremena. Igrao se 37. minut kada je nakon kornera u šesnaestercu rukom igrao Poulsen i skrivio jedanaesterac. Precizan s bijele tačke bio je Mile Jedinak za konačnih 1:1.

Drugi susret u grupi C od 17 sati igraju Francuska i Peru. Nakon dva odigrana kola Danska ima 4 boda, Francuska 3 (utakmica manje), Australija 1, dok je Peru bez bodova.