Pjanićev Juventus povećao prednost, Krunić izgubio, Jajalo i Šunjić na klupi

/ Foto: Juventus
Fudbaleri Juventusa povećali su prednost na tabeli nakon utakmica 27. kola Prvenstva Italije.

Stara dama iščupala je bod na Friuliju (Dacia Arena) nakon što je domaći Udinese vodio 1:0 golom Zapate. Bod Juveu, u čijim redovima je svih 90 minuta igrao bh. reprezentativac Miralem Pjanić, donio je Bonucci u 60. minuti.

Od ostalih bh. reprezentativaca Rade Krunić je igrao za Empoli koji je na svom terenu izgubio važnu utakmicu od Genoe 0:2, dok Toni Šunjić i Mato Jajalo nisu bili u sastavu Palerma na gostovanju u Torinu.

Palermo je poražen 1:3, a sva tri gola za Toro postigao je Andrea Belotti koji je na listi strijelaca s 22 pogotka pobjegao Džeki i Higuainu (19).

Rezultati: Udinese – Juventus 1:1, Torino – Palermo 3:1, Empoli – Genoa 0:2, Crotone – Sassuolo 0:0, Cagliari – Inter 1:5, Atalanta – Fiorentina 0:0, Roma – Napoli 1:2, Milan – Chievo 3:1, Sampdoria – Pescara 3:1.

Tabela: Juventus 67, Roma 59, Napoli 57, Atalanta 52, Inter 51, Milan 50, Lazio 50 (-1)…