Pjanić prvi put pokleknuo ove sezone sa Juventusom: Veliko slavlje Zukanovića

Miralem Pjanić i Cristiano Ronaldo prvi put su, otkako igraju zajedno, pokleknuli u Seriji A. I to u 28. kolu na gostovanju kod Genoe, gdje su poraženi 0:2.

Klub iz Torina je ovu utakmicu igrao bez Ronalda, Pjanić je bio na terenu svih 90 minuta, a na kraju kao pobjednik izašao je Ervin Zukanović, drugi naš reprezentativac.

Juventus je prvi zatresao mrežu na utakmici. U 56. minuti Dybala je zatresao mrežu domaćina, ali je pogodak poništen zbog ofsajda nakon gledanja VAR snimka.

Do kraja susreta Genoa je postigla dva gola. Prvo je Sturara u 72. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi pobjedu potvrdio Goran Pandev, bivši igrač Napolija, koji je u 81. minuti postavio konačnih 2:0 i veliku pobjedu nad Juventusom.