Meč za infarkt u Sočiju: Penal lutrija pripala Hrvatskoj

Rusija i Hrvatska odigrali su posljednji meč četvrtfinala Svjetskog prvenstva i pobjednika smo dobili nakon penala.

Nakon što smo saznali tri putnika za polufinale - Francusku, Belgiju i Englesku, četvrtog putnika smo dobili poslije kaznenih udaraca, gdje je više sreća imala Hrvatska 4:3.

Dva gola smo vidjeli u prvih 45 minuta susreta, dva u produžetcima.

Prvo je u 31. minuti Denis Čerišev postigao fantastičan gol. S više od 25 metara sjajno je šutirao i zakucao loptu pod prečku gola Hrvatske. Golman Subašić nije mogao ništa.

Vatreni su odgovorili osam minuta kasnije. Igrala se 39. minuta kada je Mandžukićsjajno prošao po boku, centrirao u srce kaznenog prostora Rusije, a Kramarić postigao lijep gol glavom.

Do kraja prvog dijela, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, bez velikih prilika za gol.

U drugom poluvremenu Hrvatska je bila bolja. Imala je dvije odlične prilike da dođe do pobjede u regularnih 90 minuta.

Najbolja prilika je bila u 60. minuti. U gužvi pred golom Rusije lopta je došla do Ivana Perišića, koji je pogodio unutrašnju stativu. Sreća je bila na strani Rusije!

Rusi su se orijentirali na kontru, prijetili su preko Jerohina, ali se mreža Subašića nije zatresla po drugi put.

U nastavku, Hrvatska je u 100. minuti došla do vodstva. Luka Modrić je izveo korner, a najviši u skoku je bio Domagoj Vida, kojije doveo Hrvatsku u vodstvo od 2:1.

Kada se očekivalo da će Vatreni u produžetku doći do polufinala, Rusi su izjednačili na 2:2. Mario Fernandez je zatresao mrežu u 115. minuti i otišlo se u penal završnicu.

U penal lutriji više sreće imala je Hrvatska. Smolov, Hernadez i Kovačić su promašili penale.

Odlučujući gol postigao je Rakitić, kalo i protiv Danske.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Engleske, a drugi polufinalni par čine Belgija i Francuska.