Novi poraz Veleža, gosti iz Zenice u tri minute osigurali pobjedu

Velež je danas poražen od Čelika rezultatom 1:2 u okviru trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ovo je treći poraz rođenih ove sezone.

Mostarski klub je dobro počeo utakmicu. U 17. minuti iz jedanaesterca je gol postigao Ubiratan Brandao de Souza.

Do kraja prvo poluvremena gosti iz Zenice nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti mrežu Veleža.

Nastavak utakmice je donio preokret rezultata. U tri minute je Čelik osigurao pobjedu. U 48. minuti je rezultat izjednačio Ermin Huseinbašić, da bi u 51. minuti Vedran Vrhovac povisio na 1:2.

Prvi na tabeli je trenutno Čelik sa sedam bodova, dok je Velež posljednjeplasirani.

Zvijezda i Madost su remizirali rezultatom 1:1. Zvijezda je pretposljednja, a Mladost na sedmom mjestu.

Tuzla City će od 20 sati odmjeriti snage sa još jednim povratkom u Premier ligu, banjalučkim Borcem. Pola sata kasnije na Koševu će Sarajevo biti domaćin Slobodi.