Nova tri boda za Željezničar, minimalna pobjeda nad Zrinjskim

U derbiju trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Željezničar je na Grbavici savladao Zrinjski.

Na utakmici kojoj se desio fizički obračun između navijača dva kluba, jedan pogodak je bio dovoljan da izabranici Amara Osima osiguraju tri boda.

Željezničar - Zrinjski - undefined

Navijači su morali čekati do 59. minute na gol. Pogotkom Sulejmana Krpića, Željo je savladao goste iz Mostara.

Željezničar je sa sedam bodova trenutno drugi, koliko imaju prvoplasirani Sarajevo i trećeplasirani Čelik.

Široki Brijeg je pobijedio gostujući Radnik. Toni Jović u devetoj, Dino Ćorić u 30. i Dražen Bagarić u 85. minuti su zatresli mrežu protivnika. Konačni rezultat je bio 3:0.

Pobjedom Široki Brijeg se pozicionirao na peto mjesto. Imaju četiri boda. Sa tri boda, Radnik je deveti na tabeli.

Jučer, 3. augusta su odigrane četiri utakmice Premijer lige.

Plemići su deseti sa samo tri boda koja imaju iz pobjede nad gradskim rivalom - Veležom.

Pobjede su upisali Sarajevo, Tuzla City i Čelik. Bili su bolji od Slobode, Borca i Veleža.