Čudesni Harry Kane spriječio senzaciju: Tunis bio blizu uspjeha

Tunis je večeras bio blizu da priredi novu senzaciju na Mundijalu u Rusiji, nakon što su njihovi nogometaši do 92. minute imali 1:1 protiv favorizirane Engleske.

Gol odlčuke u prvoj minuti sudijske nadoknade postigao je čudesni Harry Kane, koji je zatresao mrežu Tnisusa i Englezima donio tri velika boda

Gledali smo zanimljivu utakmicu s mnogo prilika, u kojem su dva gola pala u prvom poluvremenu.

Englezi su poveli u 11. minuti kada se u kaznenom prostoru Tunisa najbolje snašao Harry Kane i doveo svoj tim u vodstvo od 1:0.

Izjednačio je u 33. minuti Sassi, nakon što je realizirao penal.

Kada se očekivao kraj susreta, Kane je u 91. minuti završio sjajnu akciju i donio tri boda svojoj selekciji.

U nastavku, Tunis je mnogo bolje uspijevao zatvoriti prilaze svom golu pa Engleska više nije imala toliko izglednih situacija za postizanje gola.

No, veliki pritisak Engleske urodio je pobjedničkim golom kojeg je postigao Kane, poslije  kornera Maguire, koji je nadskočio stopere i prebacio loptu na drugu stativu gdje je igrač Tottenhama rutinski sproveo u mrežu.

Ranije danas, Belgija je u ovoj grupi sa 3:0 pobijedila Panamu.