Nogometašice BiH pobijedile Kazahstan na startu kvalfikacija za SP

Fena
Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Astani pobijedila selekciju Kazahstana sa 2:0 (1:0) u prvom susretu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. godine u Francuskoj.

Vodeći gol postigla je već u 2. minutu Alma Kamerić, a konačani rezultat u drugom poluvremenu postavila je Milena Nikolić je u 63. minuti.

U okviru Prve kvalifikacione grupe još igraju selekcije Engleske, Velsa i Rusije.

Naredni susret kvalfikacija izabranice selektorke Samire Hurem igraju također u gostima protiv Engleske, 24. novembra, a četiri dana kasnije u Zenici dočekuju Vels.