Iznenađenje na SP: Korejanci porazili i kući poslali Nijemce, Šveđani idu dalje

Reprezentacije Švedske i Meksika su iz grupe F svjetskog prvenstva osigurale plasman u osminu finala.

Šveđanima je trebala pobjeda nad Meksikancima uz poraz Njemačke ili remija s Južnom Korejom kako bi osigurali plasman dalje.

Švedska je u drugom poluvremenu slomila otpor Meksikancima i slavila pobjedu s 3:0.

Augustinsson je u petoj minuti drugog poluvremena pogodio za veliko slavlje Šveđana.

Granqvist je bio siguran s bijele tačke i u 62. minuti udvostručio prednost, a konačni rezultat postavio je Alvarez autogolom u 74. minuti.

U drugom susretu ove grupe na veliko iznenađenje Njemačka nije uspjela savladati Južnu Koreju i kao četvrta je završila s tri osvojena boda i na taj način se oprostila od Mundijala na kojem je branila naslov prvaka što je svakako prvo veliko iznenađenje u grupnoj fazi.

Korejanci su do pobjede stigli u sudijskoj nadoknadi kada su u dva navrata savladali Neuera.

Prvo je u 93. minuti Kim Youn-Gwon pogodio, a onda tri minute kasnije konačnih 2-0 postavio je Sou Heung-Min.