Njemačku Kroos spasio ispadanja sa Mundijala: Gol u 95. minuti

Nogometna reprezentacija Njemačke u 95. minuti je pobijedila Švedsku sa 2:1.

Svjetski prvaci nakon ovog remija nalazili su se na korak od ispadanja sa Mundijala, jer su iz dva susreta do 95. minute imali svega jedan bod.

Švedska je prva došla u vodstvo u 32. minuti kada je Tiovonen iznenadio svjetske prvake.

Njemačka je bila bolja, ali su na gol čekali čak 48 minuta. U trećoj minuti drugog poluvremena. Reus je iskoristio smušenost u odbrani Švedske i uspio postići gol za 1:1.

Poslije toga, gledali smo dobru utakmicu. Bilo je prilika na obje strane, a Njemačkoj je put do pobjede otežao Boateng, koji je u 82. minuti dobio crveni karton. Sudija nije vidio prekršaj Boatenga, ali je nakon pregelda snimke nakon VAR-a, pokazao Nijemcu put u svlačionicu.

I onda 95. minuta. Slobodan udarac je izveo Kroos i pogodio gol za konačnih 2:1.