Nizozemska pobijedila Bosnu i Hercegovinu i Zmajeve vratila u Diviziju B

4

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je poražena od Nizozemske u Amsterdamu sa 1:3 i ponovo smo se vratili u Diviziju B u Ligi nacija.

Zmajevi su u jednom od odlučujućih mečeva (da je bio remi, trebala nam je pobjeda nad Italijom) poraženi na Johann Cruyff Areni i tako su nakon jedne sezone ispali iz elitnog rezreda europskog nogometa.

Naši nogometaši su večeras ostavili mnogo bolji dojam u odnosu na duel sa Iranom na Koševu (0:2) prije tri dana, ali nisu uspjeli izbjeći poraz u Amsterdamu.

Kobno za Zmajeve bilo je prvih 15 minuta kada smo primili dva gola.

Oba je postigao Georginio Wijnalduma. Oba previše jednostavno.

Prvi put mreža našeg tima zatresla se već u šestoj minuti - filigransko tačnu akciju Nizozemci su rezultirali golom.

Na promjenu rezultata nije se dugo čekalo.

U periodu dok nismo primili drugi gol imali smo dvije prilike preko Krunića i Pjanića. No, nismo uspjeli postići gol.

U 14. minuti već je bilo 2:0. Dosta slična akcija. Georginio Wijnaldum se ponovo najbolje snašao u rutinski zatresao mrežu Ibrahima Šehića.

Do kraja prvog dijela, Nizozemci su postigli i treći gol. Sudije iz Francuske su ga poništile, ali je evidentno da je gol bio regularan.

U drugom poluvremenu, Zmajevi su ostavili bolji dojam.

Na semaforu je pisala 54. minuta. Memphis Depay je poslao loptu u mrežu. Kolašinac je izgubio loptu, i Nizozemci su rutinski došli do trećeg gola.

Prije toga Zmajevi su upropastili najbolju šansu. Edin Višća je opalio snažno volejem iz prve, ali je lopta otišla lijevo od gola.

U 63. minuti Zmajevi su postigli gol. Prevljak je strijelac, nakon sjajna akcija našeg tima.

U drugom nastupu u dresu Zmajeva, Prevljak zabija gol.

Kasnije je u 78. minuti imao još jednu sjajnu priliku, ali se mreža Nizozemaca nije zatresla.

Naši su tako ostali bez bodova i priliku da u posljednjem kolu, 18. novembra, na Grbavici iznenade Italiju i ostanu u Diviziji A.

Večeras u drugom susretu, Poljska gostuje na Apeninima.