Plavi upisali veliku pobjedu na gostovanju u Estoniji

Fudbalski klub Željezničar danas je u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Europsku ligu gostovao u Talinu kod estonskog predstavnika Narve. Slavio je Željezničar rezultatom 2:0.

Plavi su mrežu zatresli već u 11. minuti susreta, ali je pogodak Zajmovića poništen zbog ofsajd pozicije. Samo četiri minute kasnije plavi su došli do vodstva. Gol je postigao defanzivac ekipe s Grbavice Miloš Bakrač.

U 33. minuti susreta Željezničar je imao novu priliku. Pokušao je Sulejman Krpić nakon kombinacije s Arežinom, ali je ostalo bez promjene rezultata. U 37. minuti pokušao je Zajmović, ali je golman Narve bez problema uhvatio loptu.

U drugom poluvremenu pokušavali su Šabanadžović, Zajmović i Arežina, ali se rezultat nije mijenjao sve do 74. minute kada je Šabanadžović drugi put zatresao mrežu nemoćnog Kotenka. Ostalo je do kraja 2:0 za Željezničar.

Revanš susret igra se na stadionu Grbavica za sedam dana.