Mostar večeras neće spavati: Velež se vratio u Premijer ligu

Danas se mostarski Velež plasirao u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Gostujućom pobjedom nad visočkom Bosnom, koja je posljednjeplasirana na tabeli, Rođeni su potvrdili povratak u elitno natjecanje u nogometu u našoj zemlji.

Velež je desetak minuta prije kraja prvog poluvremena došao do prednosti protiv Bosne u Visokom, a pogodak je postigao prvi strijelac Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, Nusmir Fajić.

Fajić je zaobišao golmana visokčke Bosne, Amara Sirću, te je zatresao mrežu domaćih i tako poveo Rođene prema Premijer ligi BiH.

Ovo je bio rezultat prvog dijela meča...

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti Haris Ovčina je doveo Velež u vodstvo od 2:0.

Do kraja utakmice rezultat nije mijenjan tako da se Velež nakon tri godine vratio u Premijer ligu BiH.