Mohamed Salah prevario sudiju? Prijeti mu suspenzija od dva meča

Napadač Liverpoola Mohamed Salah zabrinuo je trenera Jurgena Kloppa i navijače, jer mu prijeti suspenzija od dva susreta protiv Arsenala i Manchester Cityja, a sve zbog poteza koji je napravio u pobjedi od 4:0 nad Newcastleom.

Egipatski napadač je pod istragom nakon što jeu 47. minuti susreta protiv Newcastlea iznudio udarac s bijele tačke koji će na dodatnu provjeru.

Engleski nogometni savez spreman je tokom dana provjeriti što se tačno dogodilo u spomenutoj minuti u kojoj je sudija Graham Scott prevaren prije nego što je pokazao na bijelu tačku.

The Sun donosi priču da će panel činiti bivši sudija, bivši menadžer i bivši igrač i da će oni provjeriti situaciju te ustanoviti da li je došlo do namjernog pokušaja prevare sudije.

Ako se ustanovi da je prevario arbitra, Salah će biti kažnjen dvije utakmicama zabrane nastupa.

Prošle sezone zbog iste situacije pauziranjem dviju utakmica kažnjeni su Oumar Niasse i Manuel Lanzini.