Modri slavili u Kazahstanu: Gojak upisao asistenciju u trijumfu Dinama

Fudbaleri zagrebačkog Dinama slavili su u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka protiv Astane na gostovanju u Kazahstanu rezultatom 2:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u doigravanje za grupnu fazu.

Dinamo je otpor domaćina slomio šest minuta prije kraja prvog poluvremena. Igrala se 39. minuta susreta kada je Olmo uposlio Budimira, a fudbaler Modrih matira nemoćnog Erica.

Do dva gola prednosti Dinamo je došao u 84. minuti susreta. Ovaj put strijelac je Olmo, a asistenciju je upisao fudbaler iz Bosne i Hercegovine - Amer Gojak.

Gojak je odigrao svih 90 minuta u trijumfu Dinama. Izet Hajrović je igrao do 82. minute, a u sastavu nije bilo Armina Hodžića i Luke Menala. U redovima Astane svih 90 minuta odigrao je Marin Aničić.