Mladi "Panzeri" prejaki za "Zmajiće": Nijemci slavili na Bilinom polju

Na stadionu Bilino polje u Zenici mlada fudbalska reprezentacija BiH poražena je od Njemačke u meču kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2021. godine. Mladi "Panzeri" pobijedili su 2:0 i nanijeli prvi poraz "Zmajićima" u 9. grupi kvalifikacija.

Njemački reprezentativci bolje su otvorili meč i već na isteku 1. minuta Robin Hack je pogodio stativu. U 29. minuti Luca Kilian doveo je Njemačku u vodstvo nakon greške golmana Vladana Kovačevića.

Bh. reprezentativci zaigrali su otvorenije u nastavku i u 72. minuti su imali najbolju šansu za izjednačenje, ali je udarac Danilovića odbranio golman Schubert.

Kazna za promašaj stigla je 80. minuti kada je Lukas Nmecha pogodio za 0:2. Do kraja je Demirović je imao dobru šansu ali je rezultat ostao nepromijenjen. Naredni meč puleni Vinka Marinovića igraju 19. novembra protiv Velsa u gostima.