Meksiko i sjajni Chicharito poslali Južnu Koreju kući

Nogometaši Meksika upisali su drugu pobjedu na Mundijalu u Rusiji i nalaze se blizu plasmana u osminu finala Svjetskog nogometnog prvenstva.

Reprezentativci Meksiksa su u jednoj od dosadanijih utakmica Mundijala sa 2:1 pobijedili Južnu Koreju i tako ih poslali kući.

Golove za Meksiko su postigli Carlos Vela sa bijele tačke u 26. minuti susreta. Pobjedu Mekkikancima ovjerio je Chicharito u 66. minuti, nakon lijepog gola.

Chicharito je tako postigao 50. gol u karijeri u dresu Meksika.

Južna Koreja nije mnogo pokazala, imala je svoje prilike, a u finišu Son je uspio smanjiti na 1:2.

navijači Bosne i Hercegovine će ih pamtiti kao tim protiv kojeg su igrali naši Zmajevi, uoči njihovog odlaska na Mundijal.

Bosna i Hercegovina je slavila pobjedu od 3:1, a sva tri gola postigao je Edin Višća.